РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787199<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воскобійник В. А. 
Поперечне обтікання циліндра на жорсткій поверхні / В. А. Воскобійник, О. А. Воскобойник, А. М. Оніщенко, А. В. Воскобійник // Журн. обчислюв. та приклад. математики. - 2021. - № 1. - С. 87-94. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень із метою вивчення особливостей формування відривних і вихрових течій в околі поперечно обтічного циліндра (ПОЦ) на поверхні гідравлічно гладкою жорсткої поверхні (ЖП) і визначення просторово-часових характеристик джерел пульсацій пристінного тиску (ПСТ). Дослідження проведено в лабораторних умовах на ПОЦ, які були розташовані на плоскій ЖП. Поле пульсацій ПСТ вимірювалося групою мініатюрних п'єзокерамічних датчиків пульсацій тиску, які були встановлені врівень з обтічної ЖП перед циліндром і в його слід. Результати досліджень оброблено та проаналізовано за допомогою математичного апарата теорії ймовірності та математичної статистики. Встановлено, що інтенсивність пульсацій ПСТ у відривних областях в околі ПОЦ у кілька разів є вищою, ніж в умовах обтікання гідравлічно гладкої поверхні. З віддаленням понад 100 діаметрів ПОЦ прикордонний шар відновлюється. Виявлено, що зі збільшенням діаметра ПОЦ і з наближенням до кормової частини циліндра рівні спектрів збільшуються. Зі збільшенням діаметра циліндра збільшуються низькочастотні компоненти пульсацій тиску, які генеруються великомасштабними вихровими структурами (ВМВС). Когерентність поля пульсацій ПСТ зменшується зі збільшенням діаметра циліндра, а фаза взаємного спектра лінійно змінюється в області низьких частот. Установлено, що зі збільшенням відстані між датчиками корелованість пульсацій тиску зменшується, через виродження дрібномасштабних вихорів, і максимуми коефіцієнта кореляції мають місце за більшого часу затримки. У сліді ПОЦ ВМВС переносяться з більш високою швидкістю, ніж дрібномасштабні вихори.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.305.6

Шифр НБУВ: Ж23887 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського