РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000787062<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорожинська Г. В. 
Моделювання чутливості сенсорів на основі явища поверхневого плазмонного резонансу з додатковим верхнім наношаром політетрафторетилену / Г. В. Дорожинська // Оптоелектроніка та напівпровідник. техніка : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 54. - С. 126-133. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

За допомогою методу числового моделювання в роботі показано перспективи використання додаткового верхнього наношару політетрафторетилену (ПТФЕ) для підвищення чутливості приладів на основі явища поверхневого плазмонного резонансу. При цьому показано можливість заміни наношару золота з наношаром політетрафторетилену на наношар срібла з додатковим верхнім наношаром політетрафторетилену, який захищає від агресивної дії середовища та окиснення поверхні у разі взаємодії досліджуваних речовин і металевого наношару. Проведено оптимізацію товщин металевих наношарів, результати якої використано під час моделювання метрологічних характеристик для чутливих елементів на основі золота та срібла з додатковими верхніми наношарами ПТФЕ. Було визначено зсув мінімуму характеристики відбиття від довжини хвилі випромінювання в діапазоні від 530 до 1550 нм для чутливих елементів сенсорів із шаром срібла, із шаром золота та з додатковими верхніми шарами ПТФЕ для обох варіантів. На початку видимого діапазону довжини хвилі випромінювання різниця між мінімумами характеристики відбиття для чутливого елемента ПТФЕ-золото складає <$EDELTA theta sub min ~=~10 symbol H> у порівнянні з елементом ПТФЕ-срібло, що надає змогу розширити динамічний діапазон вимірювання приладами на основі явища поверхневого плазмонного резонансу з чутливим елементом з наношаром срібла та ПТФЕ. Використання наношарів ПТФЕ і срібла забезпечує більшу чутливість приблизно удвічі на схилі характеристики відбиття в режимі вимірювання інтенсивності відбитого світла за постійного кута його падіння у порівнянні з наношарами ПТФЕ і золота. Результати теоретичного моделювання узгоджуються з експериментальними результатами, що одержано вперше у попередніх роботах. Тому застосування сенсорів на основі явища поверхневого плазмонного резонансу з додатковим верхнім наношаром політетрафторетилену можна використовувати для покращання визначення оптичних характеристик досліджуваного середовища та хімічної інертності робочої поверхні газових сенсорів на основі явища поверхневого плазмонного резонансу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського