РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786833<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семигуліна І. Б. 
Теоретичні аспекти просторового розвитку: аналіз світового досвіду формування системи управління територіями / І. Б. Семигуліна // Бізнес Інформ. - 2021. - № 7. - С. 6-14. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Характерні для різних часових періодів етапи розвитку світової економіки й особливості функціонування країн у світі: зміна тенденцій, поява та наростання соціально-економічних і суспільно-політичних суперечностей, важливість певних ключових факторів для формування політики управління територіальним розвитком за різних умов зумовили виникнення ряду теорій просторового розвитку. Авторами теорій і моделей просторового розвитку розглянуто розвиток територій з позиції широкого кола факторів впливу: географічних, адміністративних, економічних, соціальних, політичних, інноваційних тощо, характерних для різних часових періодів. Ефективне управління територіальним розвитком у сучасних умовах набуває актуальності з позиції необхідності не лише вирішення існуючих проблем, а й розширення можливостей для саморозвитку територій. Реалізація теоретичних положень теорій просторового розвитку знайшла практичне відображення в різні історичні періоди становлення економіки різних країн. Теорії просторового розвитку складають основу методології публічного управління, що визначає принципи, напрями формування та способи забезпечення функціонування організаційних структур і відповідних механізмів, моделей розвитку та управління, підходи до використання ресурсів та інше. За допомогою просторових теорій пояснюють і передбачають тенденції, розробляють моделі та механізми територіального розвитку, формують інструменти їх практичної реалізації. Внаслідок важливості, складності та взаємозалежності з цілим колом суспільно-політичних, соціально-економічних, екологічних та інших процесів питання теоретичних підходів до формування та функціонування оптимальної моделі просторового розвитку постійно залишаються в полі зору дослідників і практиків світу, що надалі визначає перспективність і актуальність вивчення визначеної тематики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У521.251 + У040.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського