РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786756<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дембіцький С. С. 
Стан психологічного дистресу серед різних соціальних груп в Україні під час пандемії COVID-19 / С. С. Дембіцький, О. Г. Злобіна, М. В.-С. Сидоров, Г. А. Мамонова // Укр. соціум. - 2020. - № 2. - С. 74-92. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто головні тенденції в дослідженнях громадської думки та опитуваннях населення під час пандемії COVID-19 в різних країнах світу. Виокремлено три напрями таких досліджень: фіксація переживань респондентів, які вони пов'язують з коронавірусом і вимушеною ізоляцією; вивчення динаміки станів; відстеження негативної емоційної динаміки, що загрожує психічному здоров'ю. З'ясовано необхідність дослідження чинників, які справляють найбільший вплив на погіршання стану психічного здоров'я населення під час карантину. Проведено опитування серед користувачів соціальної мережі "Facebook". Вибірка побудована з використанням таргетованої реклами серед головних демографічних груп (за статтю та віком) усіх обласних центрів України. Загальний розмір вибірки склав 6973 спостереження. Кількість жінок і чоловіків у вибірці склала, відповідно, 62 % і 38 %. Середній вік жінок - 43 роки, чоловіків - 41,5 року. За допомогою отриманих даних виявлено п'ять ключових стресорів, що зумовлюють рівень психологічного дистресу під час пандемії COVID-19: оцінка для себе імовірності захворіти на коронавірус, частота перевірки новин про коронавірус, частота захворювань за останні пів року, рівень напруженості відносин із співмешканцями та оцінка складності постійної ізоляції. Традиційною знахідкою у дослідженнях психологічного дистресу стала відмінність у його рівні між чоловіками та жінками. При цьому єдиним стресором, розподіл значень якого суттєво відрізняється у чоловіків і жінок, є частота захворювань за останні пів року. Побудовано регресійну модель, яка продемонструвала, що крім ключових стресорів, пояснювальний потенціал мають такі змінні, як оцінка для себе імовірності перенести зараження коронавірусом у тяжкій формі (дія стресора починається з рівня 50 %), вікова група (від 60 років і старше) та відсутність хронічних захворювань. Сукупний пояснювальний потенціал моделі становить 27,6 %. Підсумовано, що пандемія COVID-19 створила об'єктивні передумови для істотного погіршення психологічного самопочуття якщо не всього населення України, то принаймні окремих його груп. Як перспективний напрям подальших досліджень визначено рівень стресостійкості різних груп населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423*332.1-69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського