РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786675<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорожинський Г. В. 
Дослідження особливостей технології синтезу квантових точок CdTe в колоїдних розчинах методами фотолюмінесцентної спектроскопії та рефрактометрії поверхневого плазмонного резонансу / Г. В. Дорожинський, К. С. Дремлюженко, О. А. Капуш, Д. В. Корбутяк, В. П. Маслов // Оптоелектроніка та напівпровідник. техніка : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 55. - С. 126-135. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу варіації струму активації у разі синтезу квантових точок (КТ) телуриду кадмію в колоїдних розчинах на зміну емісійних спектрів фотолюмінесценції (ФЛ), середнього розміру КТ та зміну кутового положення рефрактометричних характеристик поверхневого плазмонного резонансу (ППР). При цьому струм активації змінювали від 0,1 до 0,6 А з кроком 100 мА. Для порівняння також проводили синтез КТ телуриду кадмію в колоїдних розчинах за зміни тривалості синтезу в межах від 1 до 5 хв. з кроком 1 хв. Середній розмір КТ телуриду кадмію визначали за величинами піків виміряних спектрів ФЛ відповідних колоїдних розчинів за модифікованою формулою Бруса. Відгук ППР-сенсора, побудованого за схемою Кречмана, визначали як кутовий зсув мінімуму виміряної рефрактометричної характеристики ППР у разі заміщення деіонізованої води на досліджувані колоїдні розчини. Результати дослідження показали, що збільшення струму активації, на відміну від збільшення тривалості синтезу, призводило не тільки до спадання інтенсивності ФЛ, а й до її зростання за малих струмівх, що може бути наслідком "електрополірування" поверхні квантових точок. Для обох технологій синтезу квантових точок характерним була наявність процесів їх повільного росту, що було пов'язано з термодинамікою процесів зародкоутворення та проявлялось у вигляді областей насичення на графіках залежності піку ФЛ та мінімуму рефрактометричної характеристики ППР від тривалості синтезу і струму активації. У разі різної тривалості синтезу квантових точок між відгуком ППР-сенсора та спектральним положенням максимуму ФЛ було встановлено залежність (коефіцієнт кореляції -0,9992), яка апроксимувалась лінійною функцією з коефіцієнтом узгодження R<^>2 = 0,998. Результати дослідження показали, що застосування варіації струму активації за стабілізації тривалості синтезу є домінуючою умовою для створення високоемісійних світловипромінюючих і світлоперетворюючих напівпровідникових систем на основі КТ кадмій телуриду, оскільки у разі варіації струму активації інтенсивність ФЛ становила 431,9 абс.один., котра в 2,4 разу вища, ніж для випадку варіації тривалості синтезу, а саме - 181,2 абс.один. Результати дослідження можуть бути застосовані для оптимізації технології виготовлення КТ телуриду кадмію із заздалегідь заданими характеристиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського