РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786669<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олексенко П. Ф. 
До ювілею ІФН ім. В. Є. Лашкарьова НАН України / П. Ф. Олексенко, В. М. Сорокін // Оптоелектроніка та напівпровідник. техніка : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 55. - С. 5-8. - укp.

Оптоелектроніка - фундаментальна основа сучасного інформаційного суспільства. Саме її ідеї, функціональні і конструктивно-технологічні, надали змогу принципово змінити побут, умови праці і збільшити потреби і можливості в таких галузях, як магістральний і стільниковий зв'язок, створити смартфони і Інтернет, зробити спілкування людей набагато доступнішим і комфортнішим. Докорінно змінити технологію фотографії, перетворивши її на чисто електронну процедуру, а пересилку фото (світлин) - на одну із можливостей звичайного електронного зв'язку, Запропонувати принципово нові технології енергозберігаючого освітлення і світлосигнальної апаратури, засоби і методи підвищення безпеки та завадостійкості електронних систем. Вченими інституту зроблено великий внесоку фізику елементного базису оптоелектроніки, розбудовано загальну теорію оптоелектронних пристроїв, методи їх моделювання, аналізу та синтезу. Створено єдиний простір параметрів, що пов'язує фізичні параметри елементного базису із параметрами оптоелектронних систем. Запропоновано і практично реалізовано нові напрями приладобудування, інформаційно-вимірювальної техніки, зв'язку, дисплейної техніки, світлосигнальної та освітлювальної техніки. Так, створення нового класу приладів електронної техніки - оптронів надало змогу призвести оптичний зв'язок на рівень внутрішньосистемного, значно підняти рівень завадостійкості та електробезпеки, зробити його робочим інструментом схемо- та системотехніки і значно полегшити поєднання в одній системі різних за принципом роботи, але функціонально необхідних елементів. Вже перші оптрони, створені в інституті, відкрили можливість використання комп'ютеризованої слабкострумової системи для керування корабельною ядерно-енергетичною установкою, а також забезпечити працездатність обчислювальної системи в умовах ядерного вибуху. Вчені інституту внесли значний внесок в розвиток рідких кристалів, електро- і фотолюмінофорів, напівпровідників A<^>3B<^>5, A<^>2B<^>6, матеріалів для спец. техніки та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2 е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського