РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786373<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Поколодна М. М. 
Глемпінг як перспективний різновид туризму та готельного бізнесу / М. М. Поколодна, І. Л. Полчанінова, А. А. Рябєв // Бізнес Інформ. - 2021. - № 6. - С. 157-169. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Актуальність пошуку нових різновидів туристських пропозицій обумовлюється низкою причин. По-перше, висока конкуренція на ринку, яка спонукає підприємців до винайдення нових форм забезпечення потреби у відпочинку своїх клієнтів; по-друге, зростання вибагливості споживачів до спрямованості, змісту та варіантів різновидів занять, які доступні під час відпочинку. Обидві ці причини на фоні зростаючого в суспільстві екологічного мислення спричинили появу та швидкий розвиток глемпінгу. Мета роботи - дослідження глемпінгу як нової концепції туристських подорожей і готельного бізнесу, аналіз його розвитку у світі та в Україні. У результаті аналізу сформульовано триєдину структуру концепції глемпінг-відпочинку, яка складається з таких елементів: максимальний комфорт, природне оточення (розміщення глемпів) і мінімальний вплив на навколишнє природне середовище. Завдяки цьому можливо класифікувати глемпінг як один з різновидів екологічного туризму. Наведено описи основних варіантів конструкцій глемпів, зокрема: сафарі-тент, тіпі, юрта, шатро/сфера/капсула/бульбашка, вагончик, будинки на колесах, будинок на скелі. Також виокремлено чотири категорії споживачів продуктів глемпінг-відпочинку; вказано на залежність між цільовою аудиторією, місцезнаходженням глемпінгу та формуванням його спеціалізації. Наведено короткий аналіз світового досвіду розвитку глемпінг-туризму та досвід і географія глемпінгу в Україні. У результаті зроблено такі висновки: діючі глемпінги існують у різних ландшафтних зонах держави; здебільшого глемпи мають високий рівень комфортності (в них наявні всі зручності); вартість розміщення за добу починається від 2500 грн за двомісне розміщення та сягає 4500 грн; у державі існує три компанії - виробників глемпів. Наведено також економічне обгрунтування та узагальнено переваги глемпінгу як готельного бізнесу, які впевнено свідчать про перспективність його розвитку та подальші можливості для наукових досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського