РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000786365<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тижненко О. Г. 
Відображення R-оцінок рівня фінансового стану підприємства на вербально-числовій шкалі / О. Г. Тижненко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 6. - С. 100-107. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто особливості побудови так званої "шкали Харрінгтона", яка широко використовується в економічних дослідженнях в Україні. Показано, що ця шкала може бути застосована далеко не для всіх економічних показників. Для цього проведено аналіз застосованості функції Харрінгтона для конкретних економічних досліджень та показано, що "шкалу Харрінгтона" не можна застосовувати для економічних показників, збільшення значення яких свідчить про збільшення "якості" функціонування підприємства, наприклад таких, як "економічний потенціал підприємства" або його "рівень фінансового стану" (для якого і розглянуто побудову вербальної шкали за новим імовірнісним принципом). Показник "рівень фінансового стану" вибрано тому, що, як правило, поточний моніторинг фінансового стану підприємства намагаються проводити в автоматичному режимі, що потребує відповідних інструментів, заснованих переважно на багатокритеріальних методах оцінки рівня фінансового стану. Одним із таких методів є метод R-оцінок фінансового стану підприємства за моделлю Сайфулліна - Кадикова, яка враховує п'ять критеріїв та ставить їм у відповідність R-оцінку. Розглянуто основні положення роботи Харрінгтона з метою надання можливості коректного використання функції бажаності Харрінгтона для якісної оцінки економічних показників, включаючи комплексні та інтегральні показники, які використовуються для моніторингу фінансового стану підприємства. Запропоновано іншу функцію бажаності, а саме: функцію розподілу показника, який досліджується, - теоретичну або емпіричну. Крім того, граничні значення, які відокремлюють різні значення лінгвістичної змінної на базовому інтервалі, запропоновано визначати згідно зі статистикою групи підприємств, до якої входить досліджуване підприємство, або може входити за критерієм однорідності з будь-яким підприємством досліджуваної групи. Наведено приклад побудови коректної якісної шкали для нормально розподіленої змінної "рівень фінансового стану підприємства" на ймовірнісному рівні. Звернено увагу на те, що граничні значення якісної шкали суттєво залежать від закону розподілу досліджуваної змінної.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.02 + У010.356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського