РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000785975<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іщенко К. С. 
Розвиток геомеханічних основ створення способів вибухового руйнування міцних гірських порід : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.15.09 / К. С. Іщенко; Національна академія наук України, Інститут геотехнічної механіки імені М. С. Полякова. - Дніпро, 2020. - 40, [1] c. - укp.

Підвищено ефективність і екологічну безпеку ведення гірничих робіт в умовах глибоких шахт і кар'єрів. Розвинуто геомеханічні основи створення способів вибухового руйнуванням міцних гірських порід з використанням зарядів змінного перерізу кумулятивної дії, які сприяють перерозподілу газових потоків в циліндричних зарядних порожнинах за умов їх підривання. Проаналізовано і дано комплексну оцінку стану гірничого виробництва, факторів, що впливають на ефективність вибухового руйнування міцних гірських порід, шляхи і ресурсозбереження при видобутку корисних копалин для розробки нових ресурсо- і енергозберігаючих технологій проведення гірничих виробок, відбійки і переробки корисних копалин з відкритим і підземним циклами робіт з урахуванням гірничо-геологічних і структурних особливостей гірських порід різного генезису та екологічної безпеки на територіях з розвинутою інфраструктурою. Проведено аналітичні та експериментальні дослідження по обґрунтуванню руйнуючої дії подовжених зарядів вибухової речовини змінного перерізу. Розроблено, за їх результатами, нові способи формування зарядів вибухової речовини змінного перерізу кумулятивної дії та обґрунтовано раціональні параметри способу відбійки локально-тріщинуватих міцних гірських порід, а також новий спосіб формування врубової порожнини в міцних напружених породах.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445472 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського