РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780133<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чорногор С. М. 
Розвиток кругового сонячного спалаху М6.4 за спостереженнями в лінії <$E bold roman H sub alpha> / С. М. Чорногор, Н. М. Кондрашова // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2021. - 37, № 2. - С. 41-56. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Вивчено розвиток спалаху 3N/M6.4 19 липня 2000 р. в активній області NOAA 9087 на основі аналізу його зображень в лінії <$E roman H sub alpha>. Використано <$E roman H sub alpha>-фільтрограми, отримані у Медонській обсерваторії. Спалахово-активна область NOAA 9087 мала складну мультиполярну структуру магнітного поля. Спалах бала 3N/M6.4 почався з появи двох яскравих ядер поблизу великої плями. Через кілька хвилин з'явилися спалахові ядра в центральній частині активної області, де було виявлено корональне джерело жорсткого рентгенівського випромінювання. Спалах тривав 2,5 год. Його енергія вивільнялася послідовно в різних місцях активної області. Ядра спалаху розташовувалися вздовж лінії розділу полярностей на межах хромосферних комірок. Спалахові стрічки мали кругову форму. Зроблено припущення про магнітну топологію типу віяло-шип, що містить нульову точку. В такому випадку спалахові стрічки - це місця перетину віялового квазісепаратрисного шару з нижньою атмосферою. Послідовна поява спалахових ядер може вказувати на ковзне магнітне перез'єднання в досліджуваному спалаху. На <$E roman H sub alpha>-зображеннях у головній фазі спалаху є петлі, що перез'єднуються у східній частині активної області, які добре видно в ультрафіолетовому діапазоні довжин хвиль.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.473.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського