РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780126<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасечник М. М. 
Спектральне дослідження ділянки активної області з бомбою Еллермана та <$E bold {roman H sub alpha}>-викидами. Хромосфера. Бомба Еллермана / М. М. Пасечник // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2021. - 37, № 1. - С. 3-29. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Наведено результати аналізу спектральних спостережень в лінії <$Eroman H sub alpha> ділянки активної області (АО) NOAA 11024, на якій розвивалися бомба Еллермана (БЕ) і хромосферні викиди (ХВ) різного виду. Спектральні дані з високою просторовою та часовою роздільною здатністю отримано на франко-італійському сонячному телескопі THEMIS (о. Тенерифе, Іспанія) 4 липня 2009 р. Час спостережень склав 20 хв. У день спостережень АО перебувала на стадії різкого зростання активності. Профілі лінії <$Eroman H sub alpha>, отримані для різних періодів розвитку БЕ, були дуже різноманітними, в основному складалися з декількох компонентів, були асиметричними з надлишком емісії в короткохвильовому крилі. Максимальне збільшення інтенсивності емісійного компонента, у порівнянні з профілем для ділянки АО без активних утворень (у короткохвильовому крилі - на 73 %, а в довгохвильовому - на 35 %) відбулося на відстані +- 0,16 нм від ядра лінії <$Eroman H sub alpha>. Зміни інтенсивності у крилах лінії Н вказують на те, що під час розвитку БЕ протягом перших 8 хв відбувалося поступове, а потім протягом 6 хв - імпульсне виділення енергії. Період збільшення яскравості БЕ складався з п'яти піків з інтервалом близько 1 хв. Отримані часові зміни променевої швидкості (Vпр) руху хромосферної речовини (ХР) над областю розвитку БЕ на рівні утворення ядра лінії <$Eroman H sub alpha> вказують на те, що розподіл швидкостей у цій області був в основному зумовлений розвитком ХВ. Виділилися 2 періоди збільшення Vпр, які складалися з кількох індивідуальних піків - у першій половині спостережень ХР в основному рухалася вгору, а у другій - переважав рух вниз. На ділянці без активних утворень значення Vпр зазнавали невеликих коливань у межах +- 2 км/с. Над областю розвитку БЕ спостерігалися різного виду <$Eroman H sub alpha>-викиди. Максимальна швидкість руху вгору у зворотних викидах досягала -12 - -16 км/с, опускалася ХР уздовж магнітних петель тими ж траєкторіями зі швидкістю вдвічі більшою - до 22 - 30 км/с. У петельному викиді максимальна швидкість висхідного руху з одного боку петлі становила -7 км/с, а низхідного - з іншого боку петлі - досягала 18 км/с. Один із викидів мав ознаки вихрових рухів плазми, про що свідчать похилі темні смуги на спектрах. Особливості зміни інтенсивності у крилах лінії <$Eroman H sub alpha> і променевої швидкості ХР вказують на те, що БЕ і <$Eroman H sub alpha>-викиди, які виникли та розвивалися на досліджуваній ділянці активної області, були результатом магнітних перез'єднань, викликаних виходом нового змієподібного магнітного потоку та його взаємодією з уже наявним магнітним полем або між магнітними петлями самого потоку.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського