РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780123<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крючков Є. І. 
Двочастотні акустико-гравітаційні хвилі, моделювання супутникових вимірювань / Є. І. Крючков, І. Т. Жук, О. К. Черемних // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2020. - 36, № 6. - С. 22-36. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Теорія акустико-гравітаційних хвиль (АГХ) розглядає вільні хвильові збурення атмосфери в межах одночастотного підходу (ОЧП). При цьому з теорії випливає можливість виникнення двох окремих типів хвиль із різними власними частотами - акустичних і гравітаційних. У ОЧП хвильові флуктуації щільності, температури, швидкості пов'язані між собою через спектральні характеристики хвилі, причому ці зв'язки є незмінними. Однак супутникові спостереження параметрів АГХ не завжди можна пояснити в межах ОЧП. Наведено двочастотний підхід (ДЧП) до дослідження АГХ за допомогою моделі двох зв'язаних осциляторів. Показано, що збурені рухи елементарного об'єму середовища відбуваються одночасно на двох власних частотах. У цьому випадку зв'язок між хвильовими флуктуаціями параметрів визначається початковими умовами, які можуть бути довільними. Отримано рішення в дійсних функціях для ізотермічної атмосфери. Досліджено умови, за яких із загального двочастотного розв'язку випливають розв'язки одночастотних АГХ. Числово змодельовано вимірювані з супутника хвильові форми АГХ для швидкостей і зміщень в одночастотному та двочастотному режимах. Результати моделювання двочастотних АГХ узгоджуються з даними супутникових вимірювань. Двочастотні АГХ не завжди реалізуються на двох різних частотах. Показано, що при зближенні частот реалізується ефект биття, і дві близькі моди стають нерозрізнюваними. За однакової довжини хвилі у них однакові середні частоти та однакові фазові швидкості. Головна особливість ДЧП до вивчення АГХ полягає в розширенні зв'язків між хвильовими параметрами середовища. Це надає можливість досягти задовільного узгодження модельних хвильових форм із даними супутникових вимірювань. Таким чином, використання двочастотного розгляду АГХ відкриває нові можливості в інтерпретації експериментальних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: В23.271 + Д235

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського