РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780119<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чорногор Л. Ф. 
Параметри інфразвукового сигналу, згенерованого Камчатським метеороїдом / Л. Ф. Чорногор, О. І. Лящук, М. Б. Шевелев // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2020. - 36, № 5. - С. 31-54. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Об'єкт дослідження - інфразвуковий сигнал (ІЗС), який згенерувався 18 грудня 2018 р. у процесі падіння та вибуху високошвидкісного (32 км/с), високоенергійного (173 кт ТНТ), великого (9,4 м) космічного тіла, яке отримало назву Камчатського метеороїда. Предмет дослідження - параметри ІЗС, який продукувався Камчатським метеороїдом. Як вихідні використано дані про часові залежності тиску в інфразвуковій хвилі (ІЗХ), зареєстрованій станціями міжнародної системи моніторингу ядерних випробувань Організації з Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (I53US, I30JP, I59US, I46RU, I57US ІМААГ2). Результати вимірювань перетворювалися з відносних одиниць в абсолютні. Потім часові залежності тиску в ІЗХ піддавалися фільтрації в діапазоні періодів 1 - 40 с. Після цього здійснювався системний спектральний аналіз відфільтрованих часових залежностей за допомогою взаємодоповнювальних інтегральних перетворень: віконного перетворення Фур'є, адаптивного перетворення Фур'є та вейвлет-перетворення з материнською функцією Морле. У результаті досліджень виявилось, що амплітуда ІЗС досить швидко спадала при збільшенні відстані від місця вибуху метеороїда до місця реєстрації сигналу. Час запізнення ІЗС збільшувався в міру збільшення відстані між місцем вибуху космічного тіла та місцем реєстрації сигналу. Швидкість приходу сигналу залежала від вказаної відстані та орієнтації траси і змінювалася у межах 269 - 308 м/с. Тривалість ІЗС практично не залежала від відстані між місцем генерації та місцем реєстрації сигналу. Спектри ІЗС були широкосмуговими, у них виявлялись періоди приблизно від 5 до 40 с. Разом із тим, найбільша енергія припадала на виділені періоди 12 - 15 і 28 - 33 с. Побудовано кореляційні поля та регресії для основних параметрів інфразвуку. За переважним періодом інфразвуку оцінено кінетичну енергію (179 кт ТНТ) та акустичну ефективність (~ 4 %) космічного тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.357

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського