РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780115<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чорногор Л. Ф. 
Характеристики інфразвукового сигналу, згенерованого Липецьким метеороїдом: результати статистичного аналізу / Л. Ф. Чорногор, М. Б. Шевелев // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2020. - 36, № 4. - С. 58-72. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - побудова основних кореляційних полів і відповідних регресійних залежностей для характеристик інфразвукового сигналу (ІЗС), згенерованого Липецьким метеороїдом. Космічне тіло вторгнулось до атмосфери Землі 21 червня 2018 р. о 01:16:20 UT. Початкова швидкість метеороїда становила 14,4 км/с, маса - близько 113 т, розмір - близько 4 м, а кінетична енергія дорівнювала 2,8 кт ТНТ. Згенеровані космічним тілом інфразвукові хвилі спостерігались у глобальних масштабах. Ці хвилі зареєстровані міжнародною системою моніторингу (IMS) ядерних випробувань, яка належить Організації за Договором про всеосяжну заборону ядерних випробувань (СТВТО). Для обробки даних використовувались методи математичної статистики. Дослідження показали, що час запізнення ІЗС збільшувався при збільшенні горизонтальної відстані від епіцентра вибуху метеороїда до станцій за лінійним законом. При цьому середня за всіма трасами швидкість приходу сигналу була близькою до 304 - 305 м/с. Швидкість приходу ІЗС при збільшенні відстані спочатку достатньо швидко зменшувалась, а на відстанях 4,5 - 8,66 Мм флуктувала біля значення 302 м/с. Залежність тривалості ІЗС від відстані була спадною за лінійним законом. Дисперсійне розширення сигналу було несуттєвим на відстанях 5 - 8 Мм. Середні значення періодів ІЗС, які не залежать від відстані та які оцінено за різними регресіями, дорівнювали 6,28 +- 0,98 і 6,14 +- 0,76 с. Середнє значення початкової кінетичної енергії метеороїда, отримане з інфразвукових спостережень періоду коливань, становить 2,26 - 2,43 кт ТНТ, що несуттєво відрізняється від незалежних даних НАСА (2,8 кт ТНТ). Апроксимація швидкості приходу ІЗС від синуса азимутального кута показала, що скориговане значення швидкості приходу сигналу становило приблизно 300 м/с, а середнє значення тропосферно-стратосферного вітру було близьким до 25 - 31 м/с. Аналіз кореляційних полів виявив стійкий статистичний зв'язок між спостережуваним та істинним азимутами джерела інфразвуку. Відмічено, що мала місце тенденція до збільшення рівня флуктуацій азимута при збільшенні відстані.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.357

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського