РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780104<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Логінов О. О. 
Генерування радіального магнітного поля Сонця глобальними гідродинамічними течіями / О. О. Логінов, В. Н. Криводубський, О. К. Черемних // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2020. - 36, № 2. - С. 20-33. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Запропоновано концепцію виникнення глобальних гідродинамічних течій (ГДТ) речовини та генерування глобальних магнітних полів (МП) у сонячній конвективній зоні, провідну роль в якій відіграє нестійкий профіль диференційного обертання. Внаслідок втрати стійкості диференційного обертання генеруються всі глобальні ГДТ речовини на Сонці: полоїдальна циркуляція, торсійні коливання та просторово-часові варіації полоїдальної течії. Подібний результат не отримувався у жодній із відомих нам моделей, в яких, як правило, торсійні коливання та варіації меридіональної циркуляції розраховуються окремо, і тому вважаються незалежними течіями. Натомість проведені в межах нашої моделі розрахунки надають можливість стверджувати, що зазначені течії насправді слугують тороїдальною та полоїдальною складовими єдиної тривимірної течії. Продемонстровано визначальну роль торсійних коливань у генерації радіального змінного МП. У результаті числового моделювання встановлено, що змінне в часі радіальне МП на поверхні Сонця досягає своєї максимальної величини на полюсах, де воно змінює свою полярність із періодом приблизно 22-х років. Цей процес можна ототожнити з ефектом спостережуваного переполюсування полярного поля впродовж магнітного циклу Хейла. Виявлено, що лінії нульових значень (зміни полярності) поверхневого радіального МП проходять по максимумах величини модуля швидкості зональних течій (торсійних коливань). При цьому лінії зміни магнітної полярності радіального поля і максимальні значення швидкості поверхневих зональних течій дрейфують від полюсів до екватора. Відзначено, що отримані результати про широтну еволюцію поверхневих зональних течій корелюють із поведінкою глибинних зональних течій, отриманих при обробці геліосейсмологічних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського