РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000780097<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щукіна Н. Г. 
Діагностика поля швидкостей спокійного Сонця лямбда-метр-методом: лінія Si I <$E bold lambda> 1082,7 нм / Н. Г. Щукіна, Р. І. Костик // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2020. - 36, № 1. - С. 3-23. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Досліджено можливості лямбда-метр-методу (ЛММ) для дослідження поля швидкостей спокійного Сонця за допомогою лінії Si I <$E lambda> 1082,7 нм. З цією метою проведено НЛТР-моделювання профілів інтенсивності даної лінії для центра сонячного диску в межах тривимірної моделі, яка описує дрібномаштабну магнітну активність спокійної фотосфери. Поля швидкостей, відновлені з теоретичних НЛТР-профілів інтенсивності лінії Si I <$E lambda> 1082,7 нм за допомогою ЛММ, порівнювались з модельними. Розглянуто вплив на отримані результати атмосферних та інструментальних ефектів. Це - атмосферна турбулентність і дифракція світла на апертурі телескопів типу VTT, GREGOR та EST/DKIST. Показано, що у випадку спостережень лінії Si I <$E lambda> 1082,7 нм на телескопах великого діаметра, таких як GREGOR та EST/DKIST, із просторовою роздільною здатністю, значно кращою від <$E 0,27 symbol Т>, ЛММ надає досить надійні значення поля швидкостей для нижньої та верхньої фотосфери Сонця. Для середньої фотосфери кореляція між реальними та відновленими ЛММ швидкостями - гірша, особливо при спостереженнях на телескопах із меншим діаметром, таких як VTT. При низькій просторовій роздільній здатності, що перевищує <$E 2 symbol Т>, інформацію про поле швидкості можно отримати тільки для самих верхніх шарів фотосфери. При цьому відновлені ЛММ швидкості виявляються помітно меншими від реальних значень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського