РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000779115<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Риндюк В. І. 
Упорядкування законодавства України (теоретико-методологічний та техніко-юридичний аспекти) : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / В. І. Риндюк; Інститут держави і права імені В. М. Корецького, Національна академія наук України. - Київ, 2021. - 44 c. - укp.

Присвячено системному дослідженню з позицій теорії діалектичного праворозуміння феномена упорядкування законодавства як специфічної юридичної діяльності, пов’язаної з удосконаленням чинного законодавства. Уперше в юридичній науці сформульовано визначення загального поняття упорядкування законодавства та його видів, розглянуто методологічні, організаційно-управлінські та техніко-юридичні аспекти упорядкування законодавства. Обґрунтовано пріоритетне значення на сучасному етапі розвитку України упорядкування законодавства в реалізації державної правової політики. Упорядкування законодавства розглянуто як один із видів його удосконалення, а саме законодавство як об’єкт упорядкування, досліджено в контексті праворозуміння. Законодавство як ієрархічна сукупність нормативно-правових актів суб’єктів публічно владних повноважень на рівнях загального (законодавчих актів) та особливого (підзаконних нормативно-правових актів), є способом зовнішнього виразу одного із видів права, а саме юридичного писаного права. Досліджено характеристики законодавства, які є визначальними для розуміння змісту діяльності з його упорядкування, а саме: законодавство проаналізовано з точки зору таких парних категорій діалектики як зміст та форма, якість та кількість, запропоновано визначення таких властивостей законодавства як системність (властивість змісту законодавства) та упорядкованість (властивість форми законодавства). Упорядкування законодавства розглянуто в контексті праксеології права як науки про юридичну діяльність. Запропоновано авторський підхід до визначення поняття упорядкування законодавства як виду нормотворчої юридичної діяльності, змістом якої є удосконалення форми законодавства без зміни його змісту. Виокремлено два основних види упорядкування законодавства: упорядкування законодавства на рівні законодавчих актів та упорядкування законодавства на рівні підзаконних нормативно-правових актів. Практичне розв’язання проблеми упорядкування законодавства передбачає більш чітке визначення оптимальних техніко-юридичних способів здійснення цієї діяльності, якими визначено ревізію, уніфікацію та консолідацію законодавства. Особливу увагу приділено розгляду організаційно-управлінських передумов практично реалізації діяльності з упорядкування законодавства в нормотворчому процес органів публічної влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450759 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського