РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778655<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марусяк В. П. 
Геологія, мінеральний склад і генезис гідротермалітів Чивчинського рудного району в Українських Карпатах : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.11 / В. П. Марусяк; Національна академія наук України, Державна установа "Інститут геохімії навколишнього середовища Національної академії наук України". - Київ, 2021. - 24 c. - укp.

З'ясовано особливості геологічної будови, мінерального складу та фізико-хімічних умов формування гідротермалітів Чивчинського рудного району (Українські Карпати) у контексті розробки мінералого-генетичних пошукових ознак золото-поліметалевого зруденіння Чивчинського рудного району та покладів вуглеводнів у піднасуві Мармароського масиву. Встановлено, що зони перетину поздовжніх порушень (загальнокарпатського напряму) із поперечними до них порушеннями (що збігаються з долинами потоків), у вузлах перетину яких і виявлено прояви гідротермалітів, можуть бути однією з важливих геолого-структурних ознак локалізації вірогідного золото-поліметалевого зруденіння. Вивчено мінеральний склад гідротермалітів. Для піриту виконано кристаломорфологічні дослідження та встановлено мінімальні, максимальні й середні значення і знак термо-ЕРС його кристаликів, а також величини термо-ЕРС і винятково електронну провідність кристаликів галеніту у проявах Альбин і Добрин. Визначено типоморфні властивості сульфідних мінералів гідротермалітів (пірит, галеніт), що має важливе значення для з'ясування їх рівня ерозійного зрізу та пошуків похованого зруденіння. Проведеними термобарогеохімічними дослідженнями встановлено поширення включень, що мають вуглекислотно-водний і вуглеводневий склад. Вуглекислотно-водні відповідають за формування на різних ділянках гідротермалітів ймовірного золото-поліметалевого зруденіння, а вуглеводневі (метан-етанові) можуть бути поверхневими індикаторами ймовірної локалізації вуглеводнех покладів у піднасуві Мармароського масиву. За результатами досліджень у Чивчинському районі виділено дві найперспективніші ділянки: 1) ділянка Лостун - для пошуків можливого золото-поліметалевого зруденіння; 2) ділянка Добрин - єдине місце, де вперше знайдені включення етану, що може вказувати на наявність вуглеводневого покладу в піднасуві Мармароського масиву. Одержані результати досліджень термобарогеохімічних і мінералого-фізичних особливостей гідротермалітів можуть бути використані для обґрунтування проведення прогнозно-розшукових і розшуково-оцінних робіт у Чивчинському районі на золото-поліметалеве зруденіння та покладів вуглеводнів у піднасуві Мармароського масиву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.4-0 + Д59(45УКР3,3)45

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450118 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського