РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778566<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Golenkov A. G. 
THz linear array scanner in application to the real-time imaging and convolutional neural network recognition = Терагерцовий сканер на основі лінійчатих приймачів випромінювання у застосуванні до систем зору, що працюють в реальному часі, та до розпізнавання за допомогою згорткової нейронної мережі / A. G. Golenkov, A. V. Shevchik-Shekera, M. Yu. Kovbasa, I. O. Lysiuk, M. V. Vuichyk, S. V. Korinets, S. G. Bunchuk, S. E. Dukhnin, V. P. Reva, F. F. Sizov // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2021. - 24, № 1. - С. 90-99. - Бібліогр.: 38 назв. - англ.

Лінійчаті приймачі випромінювання (кількість приймачів до 160) на основі кремнієвих метал - оксид-напівпровідникових польових транзисторів (Si - MOH), що працюють за кімнатної температури, було розроблено для прямого детектування суб-терагерцового (на частоті 140 ГГц) випромінювання в реальному масштабі часу і застосовано в сканері для виявлення та розпізнавання прихованих об'єктів. Для сканера було розроблено та виготовлено оптичну систему з асферичними лінзами. Для оцінки якості оптичної системи та її роздільної здатності застосовано модуляційну передаточну функцію. Сканер може одержувати зображення в режимі реального часу з просторовою роздільною здатністю, кращою за 5 мм на частоті 140 ГГц, контрасті <$Esymbol Ы~0,5>, швидкості сканування об'єкта до 200 мм/с та глибині різкості <$Esymbol Ы~20> мм. Середній динамічний діапазон в режимі реального часу розробленої системи зору у випадку лінійчатого 160-елементного приймача складав <$Esymbol Ы~35> дБ за використання джерела (на основі IMPATT діодів) з потужністю випромінювання <$Esymbol Ы~23> мВт. Для системи, що базується на лінійці з 32 приймачів, динамічний діапазон становив близько 48 дБ, а для системи на основі одноелементного приймача, синхронного детектора та растрового сканування <$Esymbol Ы~80> дБ. Однак в останньому випадку для одержання зображення з розмірами <$E20~times~40> мм і кроком сканування 1 мм необхідний середній час <$Esymbol Ы~15> хв. Згорткову нейронну мережу було застосовано для автоматичного виявлення та розпізнавання прихованих елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В341

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського