РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778520<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khukhlina O. S. 
Intensity of liver parenchym fibrosis in patients with alcoholic and non-alcoholic steatohepatitis depending on the presence of dysmetabolic iron overload syndrome = Інтенсивність фіброзування паренхіми печінки у хворих на алкогольний і неалкогольний стеатогепатит залежно від наявності синдрому перевантаження залізом / O. S. Khukhlina, T. M. Antofiichuk, A. A. Antoniv, M. P. Antofiichuk // Сучас. гастроентерологія. - 2021. - № 3. - С. 26-35. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - встановити особливості гомеостазу заліза у хворих на стеатогепатиталкогольної та неалкогольної етіології залежно від наявності синдрому перевантаження залізом, виявити можливу залежність між показниками ферокінетики і маркерами біохімічних синдромів стеатогепатиту, інтенсивності ендотоксикозу та фіброзоутворення в печінці. Матеріал досліджень - дослідження за 125 особами, з них 60 з неалкогольним стеатогепатитом (НС), 65 з алкогольним стеатогепатитом (АС), та 25 практично здорових осіб відповідного віку і статі. Залежно від показників гомеостазу заліза хворих було розподілено на 4 групи: 40 пацієнтів з АС і синдромом перевантаження залізом, 25 - з АС без синдрому перевантаження залізом (СПЗ), 18 - з НС і СПЗ, 42 - з НС без СПЗ. За АС встановлено активацію анаболічного колагену по зростанню у крові рівня, пов'язаного з білком оксипроліну: за наявності СПЗ - у 2,5 разу (p << 0,05), за його відсутності - удвічі (p << 0,05), а також суттєве зростання інтенсивності процесів катаболізму колагену (за підвищення у крові вмісту вільного оксипроліну - відповідно в 1,5 і 1,3 разу (p << 0,05)) унаслідок значного збільшення колагенолітичної активності плазми крові (відповідно в 1,6 і 1,4 разу; p << 0,05) з наявністю в усіх випадках статистично значущої (p << 0,05) міжгрупової різниці. Відзначено суттєве підвищення вмісту в крові гексозамінів: за СПЗ - у 1,6 разу (p << 0,05), за його відсутності - в 1,5 разу (p << 0,05), сіалових кислот - відповідно в 1,6 і 1,5 разу (p << 0,05) і прискорену деградацію фукоглікопротеїнових компонентів позаклітинного матриксу. За НС встановлено активацію процесів синтезу колагену з підвищенням у крові рівня, пов'язаного з білком оксипроліну: за наявності СПЗ - у 1,6 разу (p << 0,05), за його відсутності - в 1,3 разу (p << 0,05), а також незначну інтенсифікацію розпаду колагену - зі збільшенням вмісту в крові вільного оксипроліну за НС та СПЗ у 1,2 разу (p << 0,05). Установлено також суттєве підвищення у крові рівня гексозамінів: за наявності СПЗ - у 1,3 разу (p << 0,05), за його відсутності - в 1,2 разу (p << 0,05), вмісту сіалових кислот - відповідно в 1,4 і 1,2 разу (p << 0,05) та прискорену деградацію фукоглікопротеїнів. Висновки: закономірностями прогресування фіброзу печінки у хворих на АС із СПЗ є активація анаболічного колагену, зростання інтенсивності процесів катаболізму колагену внаслідок значного збільшення колагенолітичної активності плазми крові. Важливим наслідком активації цитолізу і запалення є суттєве підвищення вмісту в крові гексозамінів. У хворих на НС відзначено активацію процесів синтезу колагену, незначну інтенсифікацію розпаду колагену за СПЗ, підвищення вмісту в крові гексозамінів і прискорену деградацію фукоглікопротеїнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського