РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000778447<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фещур Р. В. 
Прикладні аспекти дослідження промислового виробництва в Україні / Р. В. Фещур, Н. О. Колінко, С. В. Шишковський, Д. І. Скворцов // Бізнес Інформ. - 2021. - № 4. - С. 73-81. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Промисловість є одним із важливих секторів економіки будь-якої країни світу. Водночас статистичні дані свідчать, що промислові комплекси багатьох країн розвиваються нерівномірно, з періодичними змінами структури й обсягів виробництва продукції під впливом дії багатьох внутрішніх і зовнішніх факторів. Промисловий комплекс України також зазнає просторових і структурних деформацій, проте ці тенденції не завжди відповідають тим, що сформувалися у провідних країнах світу за напрямом і темпами зміни, хоча на сьогодні саме промисловий комплекс України є найважливішою структурною ланкою економіки України, на яку припадає третина основних засобів і понад 30 % зайнятого населення. Будучи однією з найбільших сфер суспільного виробництва країни, промислове виробництво визначає рівень її соціально-економічного розвитку, спеціалізацію економіки та масштаби участі в територіальному поділі праці. Правильно обрана стратегія розвитку промислового виробництва, відповідні обсяги та структура випуску продукції, обгрунтований обсяг збуту продукції дозволяють усім учасникам виробничої діяльності досягти своїх фінансових цілей. Цим і зумовлена важливість дослідження діяльності промислових підприємств. Побудовано нелінійні моделі множинної регресії, які описують основні тенденції розвитку промислового виробництва; досліджено дію факторів зовнішнього та внутрішнього середовища на економічні результати діяльності промисловості в цілому та промислових підприємств західних регіонів України зокрема. Встановлено, що інноваційні перетворення в промисловому виробництві привели до оновлення основних засобів і позитивно позначилися на динаміці економічного результату. Водночас цей процес супроводжувався скороченням чисельності зайнятого у промисловості населення. Виявлено, що до впливових факторів зовнішнього середовища належать економічні умови господарювання, а до факторів внутрішнього середовища - керівництво інноваційною діяльністю та інноваційна активність суб'єктів господарювання. Рекомендовано для опису залежності між економічним результатом діяльності підприємств і факторними ознаками розширити набір інструментальних засобів за рахунок дистрибутивно-лагових, авторегресійних, симультативних та інших економетричних моделей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського