РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777968<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Переяслов А. А. 
Порівняльний аналіз відкритої та лапароскопічної апендектомії у дітей / А. А. Переяслов, А. О. Дворакевич, А. І. Бобак, М. М. Микита, О. М. Никифорук, Р. І. Дац, Н. М. Опікан, Ж. М. Переяслова // Хірургія дит. віку. - 2019. - № 4. - С. 43-47. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Лапароскопічна апендектомія (ЛА) поступово набуває все ширшого застосування у практиці дитячих хірургів. Незважаючи на відомі переваги малоінвазивних втручань, питання доцільності ЛА у дітей залишається дискусійним. Мета роботи - на власному досвіді провести порівняльний аналіз результатів відкритої (ВА) та ЛА у дітей. Робота грунтується на результатах хірургічного лікування 3171 дитини з гострим апендицитом, яких оперували в I хірургічному відділенні Львівської ОДКЛ "ОХМАТДИТ" протягом 2009 - 2018 рр. У 2879 (90,8 %) пацієнтів виконана ВА, у 292 (9,2 %) - ЛА. Порівняльний аналіз ВА та ЛА проведено за наступними критеріями: точність інтраопераційного діагнозу, тривалість втручання, антибіотикотерапії після операції та післяопераційного парезу кишок; розвиток ускладнень у ранньому післяопераційному періоді. У 1032 (32,5 %) пацієнтів оцінені результати у віддалені терміни. Точність інтраопераційної діагностики форми апендициту була вищою при ЛА порівняно з ВА - 68,8 % і 59,3 відповідно. Тривалість ЛА була більшою, ніж ВА, проте ця різниця статистично недостовірна (p >> 0,05). Відновлення функції травного каналу після ЛА відбувалось раніше, ніж після ВА, - через 21,52 +- 1,39 і 29,5 +- 0,68 години відповідно. Це зумовлює більш ранній початок ентерального харчування - через 1,22 +- 0,57 і 2,32 +- 0,72 доби відповідно. За частотою ускладнень у ранньому післяопераційному періоді ВА і ЛА не мали статистично достовірної різниці, проте ЛА супроводжується зменшенням кількості негативних наслідків та ускладнень порівняно з ВА у віддалені терміни. Висновки: ЛА у дітей супроводжується швидшим відновленням функції травного каналу, що дозволяє раніше розпочинати ентеральне харчування, а також сприяє більш ранній відміні антибактеріальної терапії. За частотою ускладнень у ранньому післяопераційному періоді обидва методи не мають суттєвої різниці, хоча при ЛА цих ускладнень менше. У віддалені терміни після операції ЛА відзначається статистично достовірним зменшенням кількості негативних наслідків та ускладнень. Дослідження виконані відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом всіх зазначених у роботі установ. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їх опікунів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.301.1 + Р733.457.445.23-86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського