РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777905<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зарівна І. В. 
Гіпервентиляційний синдром як фактор ризику діастолічної дисфункції у хворих на гіпертонічну хворобу / І. В. Зарівна, В. А. Левченко, І. П. Вакалюк, М. В. Максим'як, О. С. Мороз // Eastern Ukr. Med. J. - 2021. - 9, № 1. - С. 29-38. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Гіпертонічна хвороба (ГХ) є однією з актуальних проблем сучасної кардіології. Відомо, що на формування та перебіг ГХ впливає ряд супутніх коморбідних станів, одним із яких є нейрогенний гіпервентиляційний синдром (НГВС). Останній як прояв і маркер розладів надсегментарних вегетативних структур дестабілізує константи гомеостазу, ініціює розвиток специфічних патологічних процесів, які лежать в основі соматизації гіпервентиляційних порушень, в т.ч. змін з боку серця. Що ініціювало дослідження стану структурних і функціональних характеристик шлуночків серця за допомогою ЕХО-кардіографії у хворих на ГХ на тлі НГВС. Серед цих хворих із 1 стадією ГХ (43,59 %) було виявлено розширення порожнин шлуночків, переважно правого, без потовщення їх стінок. У хворих із II стадією гіпертензії, розширення порожнин шлуночків відмічалось у 37,88 % випадків. При цьому було виявлено наступні варіанти ремоделювання: концентричне - у 10,61 % осіб, концентричну гіпертрофію - у 22,73 % випадків, асиметричну гіпертрофію - у 12,12 %, ексцентричне ремоделювання та ексцентричну гіпертрофію лівого шлуночка відповідно у 4,55 % і 9,09 % пацієнтів. У 13,64 % випадків спостерігалось потовщення вільної стінки правого шлуночка. В контрольній групі хворих без проявів гіпервентиляційного синдрому ознаки концентричної і асиметричної гіпертрофії відмічалися у 10 % пацієнтів, ексцентричної - у 20 % випадків; розширення лівого шлуночка у 20 % осіб. На підставі результатів оцінки стану трансмітрального та трикуспідального потоків виявлено достовірне збільшення числа випадків розладів релаксації шлуночків серед гіпертоніків на фоні НГВС. Що може свідчити про певну роль перманентної гіпервентиляції у формуванні ремоделювання шлуночків і обов'язковий систематичний ехокардіографічний контроль цих хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського