РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000777158<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Снісаренко О. І. 
Інклюзивна освіта в Україні: аналіз механізму державних видатків / О. І. Снісаренко, І. Ю. Штулер // Актуал. проблеми економіки. - 2020. - № 10. - С. 92-101. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Розвиток інклюзивної освіти в Україні є дискусійним напрямком у науково-практичних колах із самого початку її впровадження, як експерименту так і до сьогодні, як самостійної освітньої парадигми в середній загальноосвітній школі. Якщо в питаннях методології інклюзивної педагогіки між фахівцями за цей часу був досягнутий консенсус, то фінансова політика є досі не допрацьовано. Не зважаючи на велику кількість праць, що присвячені різнобічному аналізу проблематики інклюзивної освіти, необхідно констатувати, що економічна наука в Україні нещодавно звернула увагу на даний аспект. Розглянуто питання фінансування інклюзивної освіти в Україні. Проведено аналіз видатків із державного бюджету та досліджено ефективність витрат у межах децентралізації. Розглянуто зміст основних моделей освітньої субвенції та перспективи їх використання. Встановлено, що у світі є 3 основні моделі фінансування інклюзії. Це "ресурсна модель", "нозологічна модель" так звана "індивідуальна модель". З'ясовано, що з 2017 р. Україна використовує ресурсну модель, яка забезпечується спеціальними видатками з бюджету - субвенція. Протягом трьох років ця стаття видатків чітко прописується в "Законі про Державний бюджет" регулюючи основні стратегічні цілі забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами. Субсидіарний метод матеріального забезпечення стратегії інтегративних процесів у навчанні осіб із порушеннями психофізичного розвитку є сьогодні оптимальним для підтримки безперервного надходження грошових коштів на місця та безпосередньо до споживача, але не є досконалим із-за негнучкої системи розподілу фінансів у кожному регіоні. Такий феномен існує по причині недосконалої статистичної обробки інформації щодо наявності дітей з ООП, їх навчальних і корекційних потреб, що формуються на основі медичного обстеження та висновку інклюзивного ресурсного центру. Некомпетентне освоєння коштів субвенції було виявлено в результаті аудиту в 2018 р., який проводила Державна рахункова палата України в усіх областях. Тому є потреба до прогресивних заходів спрямованих на перегляд системи економічного забезпечення інклюзивної освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.551

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського