РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776879<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стецюк І. М. 
Еколого-генетичні зміни в популяціях білого (Hypophtalmichthys molitrix) та строкатого (Aristichthys nobilis) товстолобиків / І. М. Стецюк, А. Е. Маріуца, С. І. Тарасюк // Агроекол. журн. - 2021. - № 1. - С. 98-105. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз еколого-генетичних змін генетичної структури популяцій білого та строкатого товстолобиків за чотирма праймерами (СТС)6С, (GAG)6C, (AGC)6G, (AGC)6C. Середнє значення кількості алелей на локус (Na) у білого та строкатого товстолобиків було на рівні 45,7 і 42,7. У строкатих товстолобиків найбільша кількість ампліконів та найвище значення ефективної кількості алелей на локус спостерігалось за праймером (AGC)6C, де значення становили 62 і 15,4 відповідно. Найменш поліморфним за кількістю ампліконів на локус виявився праймер (СТС)6С, де значення становило 29. За дослідженими чотирма праймерами у дослідженій групі ефективна кількість алелей на локус коливалася від 6,3 до 15,4. У білого товстолобика найбільша кількість ампліконів та найвище значення ефективної кількості алелей на локус спостерігалися за праймером (GAG)6C і становили 57 і 18,5 відповідно. Найменш поліморфним за кількістю ампліконів на локус виявився праймер (СТС)6С, де значення становило 34. За дослідженими чотирма праймерами ефективна кількість алелей на локус коливалася від 6,3 до 18,5. Проведений порівняльний аналіз еколого-генетичних змін дав можливість вивчити генетичну мінливість білого та строкатого товстолобика на популяційному рівні. Крім специфічних ампліконів, були виявлені унікальні ДНК-фрагменти, притаманні популяціям на рівні виду. Впродовж цієї роботи виявлені специфічні "видові" і "популяційні" поліморфні ISSR-маркери дають змогу використовувати їх як основи для подальших всебічних досліджень для молекулярного маркування на популяційному рівні та для встановлення філогенетичних зв'язків, геномного профілю виду, а також моніторингу генетичної структури риб, а й загалом для збереження біорізноманіття. Оптимізований ISSR-метод може слугувати ефективним інструментом для подальших генетичних досліджень популяцій білого та строкатого товстолобиків. Одержані результати дають можливість контролювати селекційно-племінну роботу в процесі відтворення генофонду наявних популяцій риб. Для підвищення ефективності селекційно-племінної маркери, які мають високу специфічність до окремих фрагментів ДНК риб.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.193 толстолоб

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського