РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776810<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bulashenko A. V. 
Wave matrix technique for waveguide iris polarizers simulation. Theory = Метод хвильових матриць для моделювання хвилеводних поляризаторів із діафрагмами. Теорія / A. V. Bulashenko, S. I. Piltyay, I. V. Demchenko // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2020. - 12, № 6. - С. 06026-1-06026-5. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Сьогодні пристрої оброблення поляризації широко використовуються у супутникових інформаційних системах. Хвилеводні поляризатори є ключовим елементом антенних систем, що використовуються для перетворення поляризації сигналу із лінійної в колову та навпаки. Сигнали із коловою поляризацією мають багато значних переваг над сигналами з іншими видами поляризації. Таким чином, одночасне використання поляризаторів з іншими радіотехнічними пристроями обробки сигналів значно підвищує ефективність нових супутникових інформаційних і телекомунікаційних систем різного призначення, бездротових систем передачі даних, мобільних систем зв'язку, радіолокаційних систем і систем медичної діагностики. Розроблено новий матричний метод розрахунку параметрів і характеристик поляризатора на основі квадратного хвилеводу із трьома діафрагмами, які є індуктивними чи ємнісними залежно від поляризації хвилі. Використовуючи теорію мікрохвильових кіл, через хвильові матриці передачі та розсіювання елементів структури поляризатора було виведено аналітичні вирази для загальної хвильової матриці розсіювання. У результаті було одержано основні характеристики поляризатора: диференційний фазовий зсув, коефіцієнт стійної хвилі за напругою для вертикальної та горизонтальної поляризації, коефіцієнт еліптичності та кросполяризаційну розв'язку. Представлений метод надає змогу дослідити вплив розмірів поляризатора (а саме, висот діафрагм та відстаней між ними) на його основні характеристики. Одержана аналітична модель надає змогу теоретично знаходити оптимальні розміри, які забезпечують необхідні поляризаційні характеристики пристрою за найкращого узгодження в робочому діапазоні частот. Крім цього, розроблений метод хвильових матриць може застосовуватися для подальшої оптимізації за допомогою спеціалізованих програм моделювання мікрохвильових пристроїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського