РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776809<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bryukhovetsky V. V. 
Effect of homogenization on the superplasticity and microsuperplasticity of the Al - Zn - Mg - Cu aluminum alloy = Вплив гомогенізації на проявлення надпластичності і мікронадпластичності алюмінієвого сплаву системи Al - Zn - Mg - Cu / V. V. Bryukhovetsky, D. E. Myla, V. P. Poyda, A. V. Poyda // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2020. - 12, № 6. - С. 06025-1-06025-8. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Вивчено вплив високотемпературного гомогенізаційного відпалу на мікроструктурні зміни в алюмінієвому сплаві 1933 та їх взаємозв'язок з проявленням надпластичності і мікронадпластичності. Встановлено, що відпал сплаву 1933 за температури <$E520~symbol Р roman C> протягом 2 год призводить до розчинення та оплавлення частинок <$Eeta>-фази (MgZn2), T-фази (Mg3Zn3Al2) і S-фази (Al2CuMg), наявність яких є характерною для вихідної мікроструктури сплаву. Наслідком відпалу є перерозподіл кристалографічної орієнтації кристалітів <$Ealpha>-твердого розчину на основі алюмінію та зменшення внутрішніх мікронапружень в об'ємі сплаву. Установлено, що попередня термообробка незначно впливає на механічну поведінку сплаву 1933 в умовах надпластичної деформації. Волокнисті структури, процес утворення і розвитку яких називають мікронадпластичністю, спостерігаються як в зразках, що не пройшли попередній гомогенізаційний відпал, так і в відпалених зразках. Концентрація атомів Mg у волокнах є підвищеною у порівнянні з середньою концентрацією у сплаві. Однак концентрація атомів Zn і Cu у волокнах майже вдвічі менша, ніж у сплаві загалом. Запропоновано механізм утворення і розвитку волокон, згідно якому зародження волокон зумовлене в'язким плином матеріалу, що утворився через плавлення збагачених магнієм ділянок твердого розчину на основі алюмінію, а зростання волокон здійснювалося комплексом деформаційних механізмів, які діють під час надпластичного плину сплаву.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського