РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776727<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Замазій А. А. 
Вміст макроелементів та активність ферментів крові свиноматок різної супоросності / А. А. Замазій, В. С. Симон, Я. С. Карпенко, А. І. Богословська // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 1. - С. 285-291. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Наведено результати досліджень макроелементного живлення свиноматок, динаміку їх вмісту та активність ферментів у крові, які визначали на автоматичному аналізаторі Konelab 30. Дослідження проведено під час першої, другої та третьої супоросності. Отримані результати свідчать про більш низький рівень їх вмісту у крові тварин під час першого періоду виношування плодів. Результати проведених досліджень доводять, що у свиноматок першої супоросності відбувається інтенсивне використання кальцію. В подальшому у свиноматок дослідної групи вміст кальцію послідовно знижувався до 100-ї доби супоросності в 1,09 раза. Така динаміка встановлена за показником вмісту фосфору у крові тварин контрольної та дослідних груп (зниження в 1,08 раза). Однак співвідношення вмісту кальцію до фосфору було в середньому на рівні 1,18 у тварин контрольної групи і 1,19 у свиноматок дослідної групи. Вміст калію у крові свиноматок контрольної групи (перша супоросність) підвищився в 1,20 раза (p << 0,01), тоді як в організмі супоросних свиноматок відбувалося його інтенсивне використання, про що свідчить зниження його вмісту впродовж супоросності на 6,06 %. Вміст натрію у крові свиноматок контрольної групи коливався на рівні 164,12 +- 2,02 - 165,06 +- 2,36 ммоль/л упродовж досліду. Кальцію у крові тварин першої групи виявлено, в середньому, 1,71 +- 0,22 ммоль/л, що на 2,14 % менше, ніж у контролі, а фосфору в середньому у тварин цієї групи за період досліду в 1,18 раза менше у крові свиноматок третьої дослідної групи (p << 0,01). Співвідношення вмісту кальцію до фосфору було вище у тварин першої дослідної групи і становило в середньому за період досліду 1,42, а у свиноматок третьої дослідної групи знижувалося до 1,23. Активність ЛФ виявилася вищою у крові тварин другої дослідної групи в 1,03 - 1,09 раза порівняно зі свиноматками першої та третьої дослідних груп, а активність АST і ALT були нижчими у крові тварин третьої дослідної групи. Результати досліджень доводять, що впродовж періоду супоросності незалежно від віку тварин відбувається зниження вмісту основних макроелементів і підвищується активність ферментів у крові, що свідчить про напруження обміну речовин у період супоросності в організмі свиноматок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського