РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000776663<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Демків О. 
Скринінг цвілевих грибів на здатність до синтезу креатиніндеімінази / О. Демків, Н. Стасюк, А. Закальський, О. Закальська, Т. Прокопів, Ю. Борецький, М. Гончар // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол. - 2019. - Вип. 81. - С. 122-129. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Визначення концентрації креатиніну в біологічних рідинах набуває дедалі більшої актуальності як клінічний тест. Для визначення вмісту креатиніну в біологічних зразках запропоновано різні хімічні та фізико-хімічні методи, включно з добре відомою кольоровою реакцією Яффе в різних модифікаціях. Однак її недоліками є низька специфічність і чутливість до позитивної та негативної інтерференції з боку супутніх речовин. Окрім того, наявні методи потребують значних затрат часу, тривалої та складної підготовки проб, дорогих реактивів, висококваліфікованого персоналу і, найголовніше, не дають змоги проводити аналіз у режимі реального часу. Тому все більшу увагу приділяють ензиматичним методам визначення креатиніну, зокрема, з використанням мікробної креатиніндеімінази. У зв'язку з цим пошук нових мікроорганізмів - ефективних продуцентів специфічних креатиніндеіміназ - є актуальним завданням мікробної ензимології та аналітичної біотехнології. Проведено аналіз креатиніндеіміназної активності 10 штамів різних видів грибів: Aspergillus oryzae, Trichoderma lignorum, Aspergillus glaucus, Trichothеcium roseum, Fusarium sp., Monilinia fructicola, Penicillium chrysogenum, Chaetonium globosum, Aureobasidium pullulans та Botrytis allii. Серед досліджених штамів активність ферменту виявлено у таких видів: M. fructicola, A. pullulans, B. allii, T. roseum і C. globosum, хоча здатність використовувати креатинін як єдине джерело азоту проявляли тільки два штами - B. allii та C. globosum. Активність креатиніндеімінази під час вирощування цих штамів у середовищі з глюкозою та креатиніном як єдиними джерелами вуглецю й азоту була у 2,5 та 1,5 разу вищою, ніж у середовищі з глюкозою та нітратом натрію, відповідно. Отже, штами B. allii та C. globosum можуть бути використані для виділення й очищення креатиніндеімінази з метою дослідження субстратної специфічності ферменту і конструювання ензиматичних біосенсорів для аналізу креатиніну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського