РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775838<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kahanov V. O. 
Arrangement technology of covering with small artificial concrete elements : script / V. O. Kahanov, R. I. Kinasz, R. M. Kotiv; Lviv Polytechnic National University. - Lviv : Prostir-M, 2020. - 149, [43] c. - англ.

Розглянуто різні аспекти процесу влаштування покриттів нежорсткого типу із дрібноштучних бетонних фігурних елементів мостіння (ФЕМ). Простежено ґенезу вулично-проїжджої мережі в містах Західної Європи та світу з моменту появи покриттів доріг і вулиць із дрібноштучних природних елементів мостіння до сучасної міської інфраструктури благоустрою з бетонних елементів. Розглянуто галузі застосування покриттів із бетонних ФЕМ під час виконання благоустрою міських і промислових територій, а також базові типи покриттів із бетонних ФЕМ під час улаштування автомобільних магістралей, пішохідних зон, промислових майданчиків та інших варіантів застосування бетонної бруківки. Увагу приділено основним чинникам, що впливають на фізико-механічні властивості бетонних ФЕМ, які працюють у складі покриттів нежорсткого типу під дією експлуатаційних навантажень (міцність, старанність, насиченість кольору бетонної поверхні тощо), допустимим відхиленням щодо геометричних розмірів бетонної бруківки та виконання основних шарів дорожнього одягу під покриттями. Наведено декілька найбільш ефективних варіантів проєктів конструкції покриттів із бетонних дрібноштучних ФЕМ у взаємодії з об'єктами міської забудови. Розглянуто питання появи висолів на поверхні бетонних ФЕМ і методи боротьби з їх появою. Подано інформацію щодо вибору технології виготовлення бетонної бруківки одно- та багатошаровим методом вібропресування на індустріальному бетоноформувальному обладнанні. Наведено основні вимоги та критерії контролю за дотриманням якості бетонних ФЕМ, таблицю допустимих відхилень у виробах в геометричних розмірах, перераховано основні чинні нормативні документи для даної продукції (технічні умови, державні стандарти та будівельні норми і правила). Розглянуто способи влаштування покриттів у зонах примикання до каналізаційних люків і бортових бетонних каменів та варіанти вирішення закінчення дорожньо-тротуарних покриттів під час улаштування зелених зон і паркінгів. Висвітлено процес організації робіт із благоустрою міських територій з використанням бетонних ФЕМ. Уміщено відомості щодо проєктування оптимальних складів вібропресованого дрібнозернистого бетону для ФЕМ, дорожніх декоративних елементів, каменів бортових бетонних, малих архітектурних форм для ландшафтного дизайну.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-044.02 + Н312.36 + Н626.102.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІВ228106 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського