РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775738<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мартинюк В. Ю. 
Патофізіологічні механізми розвитку епілепсії та особливості епілептогенезу в незрілому мозку : (огляд) / В. Ю. Мартинюк, Т. К. Знаменська, В. Б. Швейкіна // Сучас. педіатрія. Україна. - 2021. - № 2. - С. 26-39. - Бібліогр.: 97 назв. - укp.

Висвітлено актуальну проблему неонатології та дитячої неврології - судоми в новонароджених і дітей раннього віку. Проаналізовано наукову літературу про патогенетичні механізми розвитку епілептичного процесу, який базується на особливостях анатомофізіологічних механізмів функціонування клітин головного мозку, зокрема, у новонароджених і дітей раннього віку. Описано нові патофізіологічні дані щодо підвищеної збудливості мозку, який розвивається. Показано, що реалізація механізму підвищеної збудливості фетального мозку може бути обумовлена особливостями функціонування N-метилл-Dаспартат (NMDA), alpha-аміно-3-гідрокси-5-метил-4-ізоксазолепронова кислота (АМРА), каїнатних рецепторів, особливостями локалізації іонних каналів у різних структурах мозку. Підкреслено парадоксальну (збуджувальну, деполяризувальну) роль гамма-аміномасляної кислоти, що зумовлено особливостями активації хлорних ко-транспортерів. Визначено особливості формування епілептичного процесу в новонароджених і дітей раннього віку. Виокремлено причини розвитку судом у новонароджених. Розглянуто класифікацію та клінічні фенотипи неонатальних судом. Підкреслено, що судоми в новонароджених рідко мають розгорнуту клінічну картину і часто представлені абортивними або фокальними нападами, що пов'язано з онтогенетичнимі особливостями фетального мозку, а саме: незавершеністю до моменту народження корково-нейрональної організації, синаптогенезу та мієлінізації його структур, недостатністю розвитку комісуральних міжпівкульних зв'язків, нерівномірною представленістю у корі іонних каналів разом із відносно добре сформованою лімбіко-ретикулярною системою та її зв'язком зі стовбуровими структурами. Наголошено, що незважаючи на різноманітні клінічні прояви, в новонароджених виділено 4 основні типи нападів: субтильні (стерті, абортивні, фрагментарні), клонічні, тонічні та міоклонічні. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського