РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775677<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бігдан О. А. 
Протимікробна та протигрибкова активність нових фторфенілвмісних 1,2,4-триазолів / О. А. Бігдан // Фармацевт. журн. - 2021. - 76, № 2. - С. 87-93. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досить велику популярність викликає можливість поєднання різних фармакофорних фрагментів та 1,2,4-триазолу в одній молекулі. У 2018 р. на ветеринарному ринку України з'явився препарат трифузол-НЕО, який зайняв гідне місце серед синтетичних імуномодуляторів для різних груп непродуктивних тварин. Отже, подальші дослідження нових перспективних сполук серед заміщених 1,2,4-триазолу, які можуть бути використані як об'єкти для створення нових оригінальних вітчизняних протимікробних та протигрибкових засобів, залишаються актуальними, мають теоретичну та практичну значимість. Мета роботи - дослідити протимікробну та протигрибкову активність ряду нових фторфенілвмісних похідних 1,2,4-триазолу та в деяких випадках простежити наявність певних закономірностей між будовою-дією. Чутливість нових фторфенілвмісних похідних 1,2,4-триазолу вивчали за методом серійних розведень відповідно до методичних рекомендацій. З вихідної концентрації нових синтезованих сполук 1 мг/мл готували ряд двократних серійних розведень у бульйоні Мюлер - Хінтона в об'ємі 1 мл. Після чого у кожну пробірку додавали по 0,1 мл мікробної завісі (10<^>6 м. к./мл). Мінімальну інгібуючу концентрацію (МІК) визначали за відсутністю видимого росту в пробірці з мінімальною концентрацією препарату, мінімальну бактерицидну концентрацію (МБцК) - за відсутністю росту на агарі після висівання з прозорих пробірок. Як розчинник сполук у дослідженнях використовували диметилсульфоксид. Дослідження здійснювали на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології Запорізького державного медичного університету. Зазначено, що ряд сполук виявились найбільш активними щодо Staphylococcus aureus, а 5-(2-фторфеніл)-4-(((5-нітрофуран-2-іл)метилен)аміно-4H-1,2,4-триазол-3-тіол взагалі перевищив у декілька разів показники активності препарату порівняння (МІК 1,95 мкг/мл, МБцК 3,9 мкг/мл) щодо Staphylococcus aureus. Більшість сполук виявились досить активними до Candida albicans. Серед відповідних 5-(2-фторфеніл)-4-((арил)іліден)аміно-1,2,4-триазол-3-тіолів найбільшу активність щодо Candida albicans проявляють 5-(2-фторфеніл)-4-((4-бромфеніл)іліден)аміно-1,2,4-триазол-3-тіол та 5-(2-фторфеніл)-4-((2,3-диметоксифеніл)іліден)аміно-1,2,4-триазол-3-тіол. Встановлено, що більшість сполук проявляють помірну протимікробну та досить високу протигрибкову дію. Найбільш чутливим виявився штам Staphylococcus aureus по відношення до 5-(2-фторфеніл)-4-(((5-нітрофуран-2-іл)метилен)аміно-4H-1,2,4-триазол-3- тіолу, Candida albicans виявилась дуже чутлива до 5-(2-фторфеніл)-4-((4-бромфеніл)іліден)аміно-1,2,4-триазол-3-тіолу та 5-(2-фторфеніл)-4-((2,3-диметоксифеніл)іліден)аміно-1,2,4-триазол-3-тіолу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського