РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775612<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горб К. О. 
Особливості локалізації бліх роду Сtenocephalides на тілі собак / К. О. Горб // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2020. - № 4. - С. 176-182. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Однією з важливих проблем ветеринарної і гуманної медицини є паразитарне захворювання, викликане блохами роду Ctenocephalides. Ктеноцефальоз характеризується значним поширенням серед собак, а також становить небезпеку для здоров'я людини. Інвазія супроводжується свербежем, занепокоєнням, розвитком дерматиту та анемії, відставанням у рості й розвитку, особливо молодняку. Тому важливим є своєчасне і точне діагностування інвазії, що дасть змогу ефективно провести заходи з профілактики і боротьби. Мета дослідження - вивчити особливості локалізації збудників ктеноцефальозу на тілі інвазованих собак. За результатами проведених паразитологічних досліджень встановлено, що блохи видів Ct. canis та Ct. felis можуть локалізуватися в будь-якій ділянці тіла тварини. Однак місця їх перебування на тілі собак значно відрізняються. Паразитичних комах виду Ct. felis здебільшого виділяли на ділянці серединної дорсальної лінії спини тварин (середня інтенсивність інвазії становила 4,06 екземплярів імаго бліх у однієї собаки) та у пахвинній ділянці тіла (середня інтенсивність інвазії становила 4,56 екз./гол.). Водночас кровосисні ектопаразити виду Ct. canis переважно локалізувалися в області сідничного горба (середня інтенсивність інвазії становила 2,55 екз./гол.). При порівнянні показників розподілу бліх різних видів на тілі собак встановлено достовірні відмінності. На ділянці серединної дорсальної лінії спини в собак кількість бліх виду Ct. felis виявилася більшою на 70,19 % (P << 0,001), ніж Ct. canis (1,24 +- 0,45 екз./гол.). В області сідничного горба на тілі собак спостерігається домінування виду Ct. canis (на 51,37 %, P << 0,001) над Ct. felis (1,24 +- 0,45 екз./гол.). У ділянці лівої бічної частини тулуба тварини переважили блохи виду Ct. felis (на 16,08 %, P << 0,05) порівняно з показниками Ct. canis (1,20 +- 0,40 екз./гол.). На ділянці правої бічної частини тіла кількість різних видів бліх достовірно не відрізнялася і коливалася в межах від 1,35 +- 0,63 екз./гол. (у Ct. canis) до 1,45 +- 0,68 екз./гол. (у Ct. felis). В області пахвинної ділянки тіла в обстежених собак переважали блохи виду Ct. felis (на 74,34 %, P << 0,001) відносно показників Ct. canis (1,17 +- 0,38 екз./гол.).


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.647.1-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського