РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775438<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клочихін В. В. 
Дослідження якості матеріалу зразків, отриманих методом селективного лазерного сплавлення (SLM) з порошку сплаву IN718 / В. В. Клочихін, П. А. Касай, К. Б. Балушок, В. Г. Шило, В. В. Наумик // Процеси лиття. - 2021. - № 2. - С. 12-22. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено дослідження якості матеріалу зразків, виготовлених зі сплаву IN718 за методом селективного лазерного сплавлення (SLM) в різних напрямках з порошку, який одержали з використанням методу відцентрового розпилення. Встановлено, що механічні властивості за кімнатної температури (<$E20~symbol Р roman C>) зразків зі сплаву IN718 (як горизонтальних, так і вертикальних) відповідають вимогам AMS 5662М. Проведення термообробки сприяє підвищенню та стабілізації механічних властивостей. Для вертикальних зразків характерне деяке зниження міцності (в межах вимог AMS 5662М) та підвищення пластичних властивостей у порівнянні зі значеннями горизонтальних зразків. При цьому механічні властивості зразків зі сплаву IN718 (як вертикальних, так і горизонтальних) за <$E20~symbol Р roman C> значно перевищують властивості сплаву ЕП718-ВД (ІД). Короткочасні механічні випробування зразків після термообробки за температур 500, 600 і <$E700~symbol Р roman C> показали, що підвищення температури призводить до зниження міцності сплаву IN718. Механічні властивості зразків зі сплаву IN718 (як вертикальних, так і горизонтальних) за 500, 600 і <$E700~symbol Р roman C> перевищують властивості сплаву ЕП718-ВД (ІД) за зазначених температур. Жароміцні властивості термооброблених зразків (як горизонтальних, так і вертикальних) відповідають вимогам AMS 5662М. Час до руйнування в ~7,8 разу перевищує зазначені вимоги. При цьому значення тривалої міцності горизонтальних зразків в ~1,7 разу нижче, ніж вертикальних. Мікроструктура зразків, виготовлених з використанням методу селективного лазерного сплавлення (SLM), до проведення термообробки має дендритну будову, являє собою Ni - Fe - Cr<$E gamma>-твердий розчин з наявністю карбідів і карбонітридів, та є характерною для сплаву IN718. У мікроструктурі досліджуваних зразків (вирощених як в напрямку XY, такі в напрямку Z) спостерігається структурна неоднорідність, зумовлена формуванням зерен, витягнутих у напрямку зростання зразка, а також зон пошарового сплавлення. Термічна обробка сприяє одержанню більш однорідної структури за рахунок вирівнювання хімічного складу між зонами пошарового сплавлення. У разі підвищення температури короткочасних механічних випробувань до <$E700~symbol Р roman C> відбувається деяке огрубіння структури внаслідок коагуляції інтерметалідних фаз.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського