РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775117<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стародуб Л. Ф. 
Генетична мінливість аборигенних порід великої рогатої худоби та коней за різними типами маркерів : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.15 / Л. Ф. Стародуб; Національна академія аграрних наук України, Інститут розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця. - с. Чубинське Київ. обл., 2021. - 42 c. - укp.

Розкрито мінливість геному аборигенних порід великої рогатої худоби (білоголової української, червоної польської, бурої карпатської, сірої української) та коней (гуцульської породи, породи коник польський) за цитогенетичними та молекулярно-генетичними полілокусними маркерами, здійснено обґрунтування необхідності інтеграції локальних порід у сучасну систему аграрного виробництва відповідно до вимог FAO. Встановлено, що показники соматичного мутагенезу великої рогатої худоби аборигенних порід мають широкі внутрівидові межі, що зумовлено їх адаптогенними властивостями. З’ясовано, що інфікованість корів червоної польської породи збудником туберкульозу викликає збільшення частоти метафаз із анеуплоїдією (p<0,001) у 3 рази, хромосомних розривів (p<0,001) у 2,2 рази, кількість двоядерних лімфоцитів (5,0 ‰) та лімфоцитів із мікроядром у 2 і 2,2 рази, відповідно, та апоптозних клітин (8,8 ‰) у 4 рази. Визначено, що паратиповий чинник, сірководень у воді, викликає підвищений рівень двоядерних лімфоцитів (7,8 ‰), (p<0,001) у корів української червоно-рябої молочної породи, тоді як у корів червоної польської породи він становить 2,4 ‰, що свідчить про знижену чутливість корів червоної польської породи до цього мутагенного чинника. За результатами оцінки стану генофондів популяцій коней гуцульської, арабської породи та коника польського за використання ISSR–маркерів встановлений найвищий рівень генетичного різноманіття коней гуцульської породи. За результатами ISSR–PCR аналізу знайдено видоспецифічні спектри продуктів ампліфікації, для підроду Equus (380–400, 500–520 та 600-630 пн). Здійснена оптимізація методу виділення ДНК з викопних решток кісток давніх коней та підібрано оптимальні умови проведення ПЛР для роботи з ДНК, що була отримана із викопних решток.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-3 + П611-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449700 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського