РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000774413<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Осіпчук Т. М. 
Топологічні властивості слабко m-опуклих множин / Т. М. Осіпчук // Пр. Ін-ту приклад. математики і механіки НАН України. - 2020. - 34, № . - С. 75-84. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено вивчення топологічних властивостей класів узагальнено опуклих множин багатовимірного дійсного евклідового простору <$E{ roman bold R} sup n>, <$En~symbol У~2>, які називаються m-опуклими і слабко m-опуклими, <$E1~symbol Г~m~<<~n>. Множина простору <$E{ roman bold R} sup n> називається m-опуклою, якщо для кожної точки з доповнення цієї множини до всього простору існує m-вимірна площина, яка проходить через цю точку й не перетинає заданої множини. Відкрита множина простору <$E{ roman bold R} sup n> називається слабко m-опуклою, якщо для кожної точки межі множини існує m-вимірна площина, яка проходить через цю точку й не перетинає заданої множини. Замкнена множина простору <$E{ roman bold R} sup n> називається слабко m-опуклою, якщо вона апроксимується ззовні сім'єю відкритих слабко m-опуклих множин. Ці поняття ввів Юрій Борисович Зелінський. Відома топологічна класифікація (слабко) (n - 1)-опуклих множин простору <$E{ roman bold R} sup n> із гладкою межею: кожна така множина є опуклою, або складається не більше ніж зі двох необмежених компонент зв'язності, або подається декартовим добутком <$EE sup 1 ~times~{ roman bold R} sup {n~-~1 }>, де <$EE sup 1> - підмножина <$Eroman bold R>. Довільна відкрита m-опукла множина, вочевидь, є слабко m-опуклою. Зворотнє твердження, взагалі кажучи, неправильне. Відомо, що існують відкриті множини у просторі <$E{ roman bold R} sup n>, які є слабко (n - 1)-опуклими, проте не (n - 1)-опуклими, і що такі множини складаються не менше ніж із трьох компонент зв'язності. Основними результатами роботи є дві теореми. В першій встановлюється, що для компактних слабко (n - 1)-опуклих і не (n - 1)-опуклих множин у просторі <$E{ roman bold R} sup n>, справедлива така ж оцінка знизу числа їх компонент зв'язності, як і у випадку відкритих множин. Для цього, зокрема, будуються приклади відкритих і замкнених слабко (n - 1)-опуклих і не (n - 1)-опуклих множин з трьома і більше компонентами зв'язності. А також доводитьсяо, що довільна компактна слабко m-опукла і не m-опукла множина простору <$E{ roman bold R} sup n>, <$En~symbol У~2>, <$E1~symbol Г~m~<<~n>, може апроксимуватися ззовні сім'єю відкритих слабко m-опуклих і не m-опуклих множин з тим самим числом компонент зв'язності, що має замкнена. У другій теоремі встановлюється існування слабко m-опуклих і не m-опуклих, <$E1~symbol Г~m~<<~n~-~1,~n~symbol У~3>, областей у просторах <$E{ roman bold R} sup n>. Спочатку будуються приклади слабко 1-опуклих і не 1-опуклих областей <$EE sup p ~symbol <172>~{ roman bold R} sup n> для довільного <$Ep~symbol У~3>. А також доводиться, що область <$E E sup p ~times~{ roman bold R} sup {m~-~1 } ~symbol <172>~{ roman bold R} sup n>, <$En~symbol У~3,~1~symbol Г~m~<<~n~-~1>, слабко m-опукла і не m-опукла.


Індекс рубрикатора НБУВ: В182.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69832 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського