РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000774227<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дуда Ю. В. 
Вплив цистицеркозної інвазії на показники протеїнового обміну та клітинний імунітет кролів / Ю. В. Дуда // Біологія тварин. - 2021. - 23, № 1. - С. 7-11. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Склад протеїнів крові організму змінюється залежно від функціонального стану тварин, а також від різних патологій. У зв'язку з цим, мета роботи - визначення впливу збудника Cysticercus pisiformis на протеїновий обмін і клітинний імунітет кролів. Після візуального визначення наявності цистицеркозних міхурів у кролів їх поділили на дві групи: здорові (контрольна) та хворі (дослідна). Біохімічні дослідження крові проводили з використанням наборів реактивів фірми "Філісіт-Діагностика" (Україна). Спонтанна цистицеркозна інвазія у кролів-самців спричинила зміни показників протеїнового обміну. У заражених тварин вміст загального протеїну був на 8,79 % (p << 0,05) вищим, ніж у контролі. При цьому збільшення вмісту загального протеїну відбулось за рахунок глобулінової фракції, яка в 1,50 разу (p << 0,05) перевищувала значення у хворих тварин за абсолютним показником, ніж у здорових кролів. Зокрема це підвищення відбулося внаслідок зростання вмісту - глобулінів як в абсолютному значенні - в 1,69 разу (p << 0,05), так і у відсотковому - в 1,51 разу (p << 0,05). Вміст альбумінів крові, синтезованих печінкою, був вірогідно нижчим на 10,08 % (p << 0,05) у хворих на цистицеркоз кролів. При цьому протеїновий коефіцієнт у дослідних тварин був нижчим на 43,89 % (p << 0,05) у порівнянні з контролем. Концентрація сечової кислоти в інвазованих тварин була нижчою на 34,09 % (p << 0,05), ніж у здорових. У заражених тварин спостерігали високу кількість Т-, В-лімфоцитів і Т-хелперів, особливо двох останніх показників, які були вищими, відповідно, в 1,54 (p << 0,01) і 1,36 (p << 0,05) разу на тлі низької кількості Т-супресорів і О-лімфоцитів - майже в 5 разів (p << 0,001). Таким чином, зміни в протеїнограмі та клітинному імунітеті свідчать про інтенсивний розвиток імунної відповіді на пошкодження тканин в організмі кролів під час міграції збудника C. pisiformis.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.624-951

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського