РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773499<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dergach D. V. 
Research variations of blog analysis: genre or format? = Дослідницькі варіації фахового аналізу блогу: жанр чи формат? / D. V. Dergach // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 27. - С. 291-299. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Проаналізовано підходи до фахової інтерпретації блогу як явища сучасної віртуальної медіасфери. Об'єкт дослідження - блог у мотивації комунікативної динаміки медіа. Предмет - критерії можливості/неможливості, коректності/некоректності жанрової ідентифікації блогу в дискурсі медіалінгвістичного знання. Завдання статті полягає в окресленні й аналізі вже сформованої в науці традиції щодо визначення природи блогу та блогосфери, у формулюванні дослідницької предметності медіалінгвістики, пов'язаної з фаховим осмисленням цього інформаційного джерела. А отже, у визначенні актуальності/неактуальності жанрової ідентифікації блогу, актуалізувавши ідеї його медіалінгвістичної інтерпретації - у зв'язку з контрастністю до предметності науки про соціальні комунікації. Узагальнено інформацію щодо походження блогу - екстралінгвістичний ресурс розуміння комунікативної природи. Наведено дефінітивні характеристики блогу з авторитетних словникових і монографічних праць американських, європейських (зокрема й українських). А отже, визначено та прокоментовано наукові маркери традиційної (лінгвістичної) кваліфікації блогу в системі медійних жанрів. Звернено увагу на проміжний - гіпержанровий - статус блогу (в жанрологічному дискурсі). Запропоновано медіалінгвістичний погляд на блогову комунікацію - передусім із урахуванням її функціональних домінант. Він надає можливість ідентифікувати блог як особливий медійний формат із множинними жанровими репрезентаціями та варіаціями. Актуалізовано погляд щодо позажанрового статусу блогу, в медіалінгвістичному аналізі якого жанровий компонент виявляється периферійним. Акцентовано увагу на формах блогової комунікації, колаборації мовних, аудіо-, відео-, фотокомпонентів, які надають можливість в довільно обраному жанрі реалізувати комунікативні інтенції (інформаційну, аналітичну, пізнавальну, розважальну та ін.). Актуалізується теза, що блогосфера потребує деталізації медіалінгвістичного аналізу її текстової реальності, що в перспективі дозволить визначити об'єктивні, послідовні критерії стратифікації блогів - синкретичного щодо стилю та жанрів формату медійної комунікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.70 + Ч62 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського