РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773318<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бубликов В. Б. 
Високоміцний чавун зі зміцненим кремнієм та нікелем <$E bold alpha>-твердим розчином / В. Б. Бубликов, А. В. Нарівський, Ю. Д. Бачинський, О. О. Ясинський // Метал та лиття України. - 2020. - 28, № 3. - С. 63-68. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Стандартні марки високоміцних чавунів не завжди задовольняють постійно зростаючі вимоги до матеріалів для сучасної техніки. В різних країнах світу (США, Німеччина, Великобританія, Нідерланди, Франція та ін.) проводяться дослідження, які спрямовані на розвиток наукових уявлень та положень про будову мікрогетерогенних розплавів, оптимізацію процесів їх модифікування та структуроутворення при кристалізації для підвищення технологічних і експлуатаційних властивостей високоміцних чавунів. Результати таких досліджень є актуальними і дозволяють одержувати з високоміцного чавуну литі вироби з унікальними експлуатаційними характеристиками. Нині широко використовуються леговані кремнієм високоміцні чавуни, які мають високі міцність та пластичність і добре обробляються механічно. Наведено результати досліджень по впливу легування розплаву кремнієм (в кількості від 3,0 до 4,0 % мас.) та нікелем (до 1,0 % мас.) на процес формування структури і механічні властивості високоміцного чавуну з кулястим графітом, що модифікований в ливарній формі. Встановлено, що зі збільшенням в розплаві масової частки кремнію від 3,0 до 4,0 % мас. при 0,5 % мас. нікелю підвищуються кількість фериту в структурі виливків, а також, в середньому на 30 %, показники тимчасового опору під час розтягування і умовної границі плинності, порівняно з високоміцним чавуном, який не легований нікелем. Високоміцні чавуни, що містять від 3,5 до 4,0 % мас. кремнію та леговані ~ 1,0 % мас. Ni, в литих виробах мають механічні властивості на рівні <$E sigma sub в~symbol У~650> МПа, <$E sigma sub 0,2~symbol У~530> МПа, <$E delta~symbol У~14> %. Важливою перевагою таких високоміцних чавунів є більш рівномірний розподіл механічних властивостей та твердості у виливках, поліпшення їх оброблюваності різанням. Сукупність зазначених показників дозволяє значно підвищити якість литих виробів з високоміцного чавуну і їх конкурентоздатність.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.8 + К323.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського