РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773246<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Знаменська Т. К. 
Інтенсивність мезентеріального кровотоку і ступінь зрілості кишечника в новонароджених групи ризику розвитку некротизуючого ентероколіту / Т. К. Знаменська, О. В. Воробйова, О. О. Власов // Здоров'я дитини. - 2021. - 16, № 1. - С. 27-32. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Останніми роками поширюється використання ультразвукового дослідження черевної порожнини для діагностики некротизуючого ентероколіту (НЕК) у новонароджених. На початкових стадіях захворювання товщина стінки кишки, ехогенність і перфузія збільшуються внаслідок запалення кишечника та набряку слизової оболонки. У разі прогресування НЕК потоншення стінки кишечника, відсутність перфузії та перистальтики превалюють і запобігають можливості перфорації кишечника. Це є доказом діагностичної переваги УЗД щодо оцінки прогресування НЕК. Наведено результати власного досвіду використання УЗД черевної порожнини для діагностики НЕК у передчасно народжених дітей. Мета роботи - оцінити ступінь зрілості кишечника і зв'язок між допплерівськими індексами кишкової перфузії та судинним опором у басейні верхньої брижової артерії в недоношених новонароджених на 1-шу - 5-ту добу життя з ризиком розвитку НЕК. Проведено обстеження випадково обраних 34 передчасно народжених дітей з малою та дуже малою масою тіла та з терміном гестації 28 - 36 тиж від матерів з обтяженим перебігом вагітності. Було оцінено максимальну систолічну швидкість, кінцеву діастолічну швидкість і середню швидкість кровотоку за <$Esymbol У~5> послідовних циклів серцевих скорочень. На підставі цих показників було розраховано пульсовий індекс. Після проведеного дослідження на 1-шу - 5-ту добу життя ретроспективно новонароджених було розподілено за групами залежно від клінічних діагнозів наприкінці раннього неонатального періоду. Новонароджені групи ризику, що народилися в асфіксії тяжкого ступеня, з високими показниками судинного опору у верхній брижовій артерії на 1-шу - 5-ту добу життя, а також за товщини стінки кишки менше ніж 1,6 мм мають підвищений ризик розвитку НЕК. Висновки: виявлено високі показники судинного опору у верхній брижовій артерії на 1-шу - 5-ту добу життя у передчасно народжених дітей із дуже малою масою тіла та високим ризиком розвитку НЕК допоможуть приймати правильні клінічні рішення щодо тактики ведення й лікування, зокрема про початок ентерального харчування і розширення його обсягу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.301.1-43 + Р733.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського