РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772991<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Михайлюк Т. І. 
Водорості біологічних грунтових кірочок приморських дюн Дунайського біосферного заповідника (Одеська область, Україна) / Т. І. Михайлюк, О. М. Виноградова, К. Глазер, Н. А. Рибалка, Е. М. Демченко, У. Карстен // Альгологія. - 2021. - 31, № 1. - С. 25-62. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Вивчено видове різноманіття водоростей, що утворюють грунтові кірочки на поверхні піщаних дюн, на березі Чорного моря в околицях с. Приморське Кілійського р-ну Одеської обл. (Україна). Зразки відбирали на трьох ділянках узбережжя: Катранівській косі, Жебріянській бухті та Жебріянському пасмі. Дві останні ділянки належать до території Дунайського біосферного заповідника. Зразки досліджено з використанням методу прямого мікроскопіювання з наступною постановкою культур. Всього ідентифіковано 60 видів з відділів Chlorophyta (32 види), Cyanoprokaryota (16), Streptophyta (7) та Ochrophyta (5). У досліджених кірочках домінували ціанобактерії і стрептофітові водорості родів Microcoleus Desmazieres ex Gomont, Coleofasciculus M. Siegesmund et al., Nostoc Vaucher ex Bornet & Flahault, Hassallia Berkeley ex Bornet & Flahault, Klebsormidium P. C. Silva et al. та ін. Для низки штамів ціанобактерій і евкаріотичних водоростей було проведено філогенетичний аналіз за ділянкою нуклеотидної послідовності гена 16S/18S рРНК, а також регіону 16S-23S ITS/ITS-1,2. Це надало змогу уточнити їх видову приналежність і систематичне положення, а також здійснити низку цікавих таксономічних і флористичних знахідок. У результаті описано нові для науки рід і види (Streptosarcina arenaria Mikhailyuk & Lukesova та Tetradesmus arenicola Mikhailyuk & P. Tsarenko; 2 роди (Nodosilinea R. B. Perkerson & D. A. Casamatta і Pleurastrosarcina H. J. Sluiman & P. C. J. Blommers), 4 види відмічено як нові для флори України (Nodosilinea epilithica Perkerson & Casamatta, Pseudomuriella aurantiaca (W. Vischer) N. Hanagata, Pleurochloris meiringensis Vischer і Pleurastrosarcina terriformae Darienko et al.). Порівняння результатів цього дослідження з одержаними щодо грунтових кірочок приморських піщаних дюн мису Казантип (Азовське море) і двох островів Балтійського моря (Німеччина) показало, що основними факторами, які визначають видовий склад водоростей, є склад і текстура піску, а також кліматичні особливості регіону дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*85(45УКР7-4ОДЕ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14395 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського