РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000772889<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Штомпель В. І. 
Структура та властивості поліелектролітних комплексів різного типу (хітозан хлорид - поліакрилова кислота) та поліектроліт-металічного комплексу із катіонами Cu2+ / В. І. Штомпель, В. Л. Демченко, В. О. Овсянкіна, А. В. Ніщименко, С. В. Рябов // Полімер. журн. - 2020. - 42, № 4. - С. 277-282. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

За допомогою методів ІЧ-спектроскопії, дифракції рентгенівських променів і термомеханічного аналізу проведено ідентифікацію та досліджено структуру й термомеханічні властивості двох нестехіометричних і стехіометричного поліелектролітних комплексів (ПЕК) на основі хітозан хлориду і поліакрилової кислоти, а також потрійного поліелектроліт-металічного комплексу (ППМК) на основі стехіометричного ПЕК і катіонів Cu<^>2+. Встановлено, що усі ПЕК мають аморфну структуру, яка значно відрізняється від аморфної структури аніонного поліелектроліту, при цьому структура нестехіометричних ПЕК частково відрізняється від структури стехіометричного ПЕК. Виявлено, що аморфна структура ППМК відмінна від структури усіх ПЕК. За даними термомеханічного аналізу усі зразки ПЕК мають один температурний перехід зі склоподібного у високоеластичний стан (від 77 до <$E84~symbol Р roman C>). Деформація нестехіометричних ПЕК однакова і менша, ніж стехіометричного ПЕК. Зразок ППМК має два температурних переходи склування (81 і <$E226~symbol Р roman C>), при цьому вважається, що високотемпературний перехід характеризує сегментальну рухливість фрагментів макромолекул стехіометричного ПЕК, полярні групи яких утворюють хелатні цикли із катіонами Cu(II). Деформація ППМК більша, ніж стехіометричного ПЕК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського