РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767524<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Верзілов О. П. 
Математичне моделювання руху конвективних потоків розплаву в однострумковому проміжному ковші сучасного мікро-заводу при забезпеченні рафінуючого ефекту / О. П. Верзілов, О. М. Смірнов, С. В. Семірягін, А. Ю. Семенко, Ю. О. Смірнов, Ю. Ю. Куліш // Процеси лиття. - 2021. - № 1. - С. 19-27. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Засобами математичного моделювання вирішувалося завдання моделювання руху конвективних потоків розплаву в однострумкових проміжних ковшах, що використовуються на сучасних металургійних мікрозаводах. Для порівняльної оцінки конструкцій металоприймачів з точки зору рафінуючого ефекту в розроблену модель руху конвективних потоків у проміжному ковші додано елемент, що імітує рух неметалевих включень. При цьому як вихідні дані задавалися кількість, розміри і щільність неметалевих включень. Введення неметалевих включень в рідку ванну проміжного ковша здійснювалося через захисну трубу безпосередньо в порції металу, що надходили. Кількість неметалевих включень становила 120 одиниць. Основні розміри неметалевих включень: 25 мкм - 30 одиниць, 50 мкм - 30 одиниць, 100 мкм - 30 одиниць, 150 мкм - 30 одиниць. Встановлено, що максимальний рафінуючий ефект досягається у разі застосування металоприймача зі скошеними бічними стінками в бік найближчої вузької стінки проміжного ковша і який не має борту. Такі конструктивні особливості і спосіб установки забезпечують раціональну для спливання неметалевих включень траєкторію руху циркуляційних потоків. Незважаючи на це, оптимальною на погляд авторів є конструкція металоприймача зі скошеними бічними стінками в бік найближчої вузької стінки проміжного ковша, яка має борт. Вона має другий показник ефективності видалення включень на рівні 87,5 %, однак характер руху потоків у проміжному ковші у разі його використання є більш оптимальним. Це пояснюється тим, що потоки, які виходять з металоприймача, частково гасяться його конструктивним виступом - бортом, що забезпечує менший вплив на футеровку найближчої вузької стінки проміжного ковша. Також у разі зменшення висоти борту металоприймача до діапазону 20 - 30 мм вдається підвищити ефективність видалення неметалевих включень більше, ніж 90 %. За одночасного застосування металлоприймача і порога створюються сприятливі умови для переважного руху потоків металу у верхній частині рідкої ванни. За рахунок цього забезпечуються сприятливі умови для спливання і асиміляції неметалевих включень покривним шлаком. Встановлено, що кращим розташуванням порога є відстань, що становить приблизно 1/3 від відстані між віссю стакана-дозатора і віссю падаючого із сталерозливного ковша струменя з боку стакана-дозатора. У разі такого взаємного розташування порога і металоприймача ефективність видалення включень з проміжного ковша становить 97,5 %. Такий показник є максимальним для всіх досліджуваних варіантів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.05-1 + К616.33-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського