РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767522<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нарівський А. В. 
Ефективність процесу електромагнітної обробки при виробництві гетерогенних ендогенних та екзогенних композитів на основі алюмінію / А. В. Нарівський, А. С. Затуловський, О. М. Фікссен, В. О. Щерецький, О. А. Каранда, М. С. Горюк // Процеси лиття. - 2021. - № 1. - С. 3-10. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено вплив комплексних магнітно-динамічних вібраційних дій на розплави ливарних алюмінієвих сплавів АК7, АК12, АК12М2МгН під час одержання литих композиційних матеріалів, що армовані дисперсними частинками. Вивчено чотири способи введення в алюмоматричні сплави зміцнюючих частинок, оцінено їх ефективність і перспективність нових технологій. Визначено переваги та недоліки кожного з методів ведення частинок у розплави, сформульовано р екомендації щодо доцільності їх використання. Виконано оцінку рівномірності розподілу зміцнюючих частинок в металевій матриці, розмір міжфазної поверхні та ступінь змочування частинок алюмінієвим розплавом. Встановлено вплив зміцнюючих часток на процеси формування поверхонь тертя та трибологічні властивості матеріалів. Показано зниження зносу композиційних матеріалів у порівнянні з алюмінієвим сплавом АК7 в 1,3 - 1,4 разу за однакового коефіцієнта тертя. Збільшення тривалості електромагнітної обробки з вібрацією сприяє підвищенню зносостійкості КМ. Технологію, за якою змічнюючі частинки (розміром 160 - 200 мкм) вводять у розплав лігатурою, можна впроваджувати для виробництва деталей триботехнічного призначення. Оптимальним режимом комплексної обробки визначено: індукцію змінного магнітного поля МГД-обробки 0,07 - 0,09 Тл; амплітуду вібрації 0,4 - 0,5 мм, частоту 100 Гц; тривалість обробки не менше 6 хв. У разі такої технології розміри зміцнювана не можуть бути меншими 100 мкм, що ефективно підвищує і механічні властивості КМ, за рахунок модифікування литої мікроструктури в алюмінієвій матриці. Для одержання композиційних матеріалів з підвищеними функціональними властивостями доцільно застосовувати високоенергетичні впливи, що можуть ефективно подрібнити зміцнювач безпосередньо в розплаві без його окиснення або деградації, наприклад, плазмовою або лазерною обробками.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського