РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000767027<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kieliszek Z. 
Potential of the Kantian notion of social justice = Потенціал кантівського поняття соціальної справедливості / Z. Kieliszek // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 18. - С. 34-48. - Бібліогр.: 45 назв. - англ.

Мета роботи - показати, як погляди Канта присутні у сучасних дискусіях щодо соціальної справедливості; окреслити практичний і політичний потенціал, що містяться в його розумінні справедливої державної системи та міжнародного правосуддя. Реалізація мети передбачає: прояснення позиції Канта щодо справедливої державної системи та справедливих відносин між державами; пов'язування його розуміння соціальної справедливості з трьома основними моделями соціальної справедливості, встановленими у філософській традиції: правовою, розподільчою та договірною; пояснення способу відображення кантівського розуміння соціальної справедливості у сучасних інтерпретаціях справедливої державної системи та міжнародних відносинах. Наведено теоретико-концептуальну та практико-політичну актуальність поняття соціальної справедливості, розробленого І. Кантом. Показано, що: Кант вважав справедливість основою всіх правильних соціальних відносин, як на рівні окремих держав, так і в сфері міжнародних зв'язків; на думку Канта, єдиним справедливим державним устроєм є республіка; за Кантом, справедливість в області міжнародних відносин вимагає, щоб вони грунтувалися на принципах федеративного об'єднання окремих держав; розроблене Кантом поняття соціальної справедливості може бути ідентифіковане як форма класично зрозумілої договірної справедливості. Крім того, кантівське поняття справедливості було співвіднесене з працями сучасних авторів: Дж. Ролз, Р. Нозік та О. Гьоффе, - було показано в них тотожні та відмінні елементи. Зроблено висновки, що Кантове розуміння соціальної справедливості містить такі моменти: відповідно до певного договору зацікавлені сторони запроваджують державний орган, тобто республіканську державу або федеральну установу, наділену судовими або виконавчими повноваженнями; інститут публічної влади залишається справедливим у відносинах із керованими; державна влада має право втручатися лише в обставинах загрози свободі, рівності та незалежності керованих осіб; державна влада відповідає лише за гарантування справедливих відносин між особами та виконання їхніх контрактів. Правомірність кваліфікації Кантового розуміння справедливості як договірної проілюстровано думками Ролза, Нозіка та Гьоффе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-563.1 + Ю721.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського