РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766699<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Piriyev R. H. 
Effectiveness of electromagnetic monitoring in studying earthquakes = Ефективність електромагнітного моніторингу при вивченні землетрусів / R. H. Piriyev // Геофиз. журн. - 2021. - 43, № 2. - С. 166-177. - Бібліогр.: 172 назв. - англ.

Завдяки численним дослідженням за методами електромагнітного моніторингу землетрусів, в тому числі близько Лома-Прієта і на Гуамі, одержані деякі важливі результати. З того часу з'явилося багато нової інформації про можливі електромагнітні провісники землетрусів, причому деякі спостереження зафіксовано на частотах ЭНЧ/ОНЧ (10 - 32 кГц) системою моніторингу Фрейзера та ін. [1990]. Пізніше було проведено обробку їх УНЧ-даних. Було мало підстав очікувати електромагнітних проявів провісників в цих пізніших даних, тому що попередні повідомлення про сигнали провісників з частотами нижче ЭНЧ/ОНЧ діапазону, за небагатьох винятків, включили частоти або нижче, або переважно нижче їх УНЧ-дДапазону (0,01 - 10 Гц). Було встановлено, що ЭНЧ/ОНЧ дані не показують провісників, в той час як УНЧ-дані містять деяку кількість аномальних особливостей, які можуть виявитися провісниками землетрусу. Спостереження ЭНЧ/ОНЧ шуму передвісника близького до епіцентру від декількох середніх до великих землетрусів показало, що ЭНЧ/ОНЧ шум може не бути сильною або очевидної особливістю кожного землетрусу [Фрейзер-Сміт і ін., 1990]. В даний час проводяться численні подібні дослідження, а їх якість поліпшується. З досвіду автора ясно, що проведення електромагнітного моніторингу необхідно, і що більш важливі і значні результати можуть бути одержані, якщо такі дослідження будуть безперервними. Таким чином, вони можуть зіграти важливу роль у виявленні провісників землетрусів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217 + Д443.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського