РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766664<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грабович Т. А. 
Об'єктивний елемент міжнародно-протиправного діяння (матеріальний аспект) / Т. А. Грабович // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - № 4. - С. 90-94. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Визначено суть порушення міжнародно-правового зобов'язання держави як об'єктивного елементу складу міжнародно-протиправного діяння держави. У міжнародному праві утвердилося незаперечне положення, згідно з яким держава, поведінка якої не відповідає міжнародно-правовим зобов'язанням, є відповідальною за таку протиправну поведінку, що відображає базовий принцип права міжнародної відповідальності - за будь-яке міжнародно-протиправне діяння настає міжнародна відповідальність. Встановлено, що об'єктивний елемент міжнародно-протиправного діяння держави передбачає, що поведінка, яка їй атрибутується, порушує міжнародно-правове зобов'язання такої держави, викликаючи виникнення правовідносин міжнародно-правової відповідальності. Відзначено, що питання порушення міжнародно-правового зобов'язання держави регламентовано у Статтях про відповідальність держав за міжнародно-протиправні діяння 2001 р. у главі III "Порушення міжнародно-правового зобов'язання". Наголошено, що в міжнародному праві немає розмежування між режимом відповідальності за порушення договору і порушення будь-якої іншої норми, тобто відповідальності, яка випливає ex contractu або ex delicto. Встановлено, що порушення державою міжнародного зобов'язання є міжнародно-протиправним діянням незалежно від суті або змісту порушеного зобовіязання і характеристики поведінки, що не відповідає цьому зобов'язанню. Обгрунтовано, що для висновку про наявність порушення міжнародно-правового зобов'язання в конкретному випадку необхідно враховувати положення глави III Статей про відповідальність, а також положення глави V щодо обставин, які виключають протиправність. Теорія та практика міжнародного права підтверджують, що походження порушеного зобов'язання не впливає на визнання діяння держави, що вчинює таке порушення, міжнародно-протиправним. Наявність різних джерел закріплення зобов'язань (договір, звичай, судове рішення, рішення міжнародної організації, односторонній акт держави, загальні принципи права тощо) не тягне за собою виникнення різних режимів відповідальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського