РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766627<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чуловська З. І. 
Синтез і первинний скринінг антиоксидантної активності деяких 4-тіоксо- та 4-іміно-тіазолідин-2-онів / З. І. Чуловська, І. В. Драпак, Т. І. Чабан, В. С. Матійчук, І. Г. Чабан, В. В. Огурцов // Фармацевт. журн. - 2021. - 76, № 1. - С. 17-25. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Відомо, що в результаті метаболічних перетворень речовин в організмі людини в реакціях пероксидного окиснення ліпідів утворюються активні форми кисню. У нормі регуляція продукції активованих неневих метаболітів і вільних радикалів у тканинах і органах людини здійснюється антиоксидантною системою. Незважаючи на її високу ефективність, вона не завжди здатна захистити організм людини від озвитку оксидантного стресу. Тіазолідинони є одними з найбільш інтенсивно досліджуваних гетероцилічних систем, оскільки мають широкий спектр біологічної активності. Виходячи з вищевикладеного, синтез деяких 4-тіоксо- та 4-іміно-тіазолідин-2-онів та дослідження їх антиоксидантної активності є актуальним напрямом. Мета роботи - синтез деяких C<^>5-заміщених похідних 4-тіоксотіазолідин-2-ону та 4-імінотіазолідин-2-ону, а також виконання первинного скринінгу їх антиоксидантної активності. Об'єктами дослідження були C<^>5-заміщені 4-тіоксо- та 4-іміно-тіазолідин-2-они. Склад і будову синтезованих сполук підтверджено даними елементного аналізу і ЯМР <$Enothing sup 1 roman H>-спектроскопії. Антиоксидантну ктивність синтезованих сполук досліджували in vitro, визначаючи зменшення концентрації вільного радикала. Здійснено синтез 12 похідних 4-тіоксотіазолідин-2-ону та 4-імінотіазолідин-2-ону. Зазначені речовини одержано шляхом структурної модифікації за положенням C<^>5 базових скафолдів. Дослідження антиоксидантної активності синтезованих сполук здійснювали in vitro, визначаючи зменшення концентрації вільного радикала. Для цього використали відносно стабільний радикал - 2,2-дифеніл-1-пікрилгідразилу (ДФПГ). Як стандарт використовували аскорбінову кислоту. У результаті скринінгу виділено 2 високоактивні сполуки з вираженим антиоксидантним ефектом. У результаті структурної модифікації базових скафолдів одержано 12 відповідних C<^>5-заміщених тіазолідинонів. Під час первинного фармакологічного скринінгу антиоксидантної активності визначено 2 речовини з вираженим антиоксидантним ефектом. Подальша оптимізація структури в даний час триває.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського