РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000766626<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кабачна А. В. 
Дослідження асортименту лікарських засобів для фармакотерапії легеневої гіпертензії у дорослих на фармацевтичному ринку України / А. В. Кабачна, І. С. Даценко, В. С. Гульпа // Фармацевт. журн. - 2021. - 76, № 1. - С. 8-16. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Легенева гіпертензія (ЛГ) - це група рідкісних захворювань, злоякісних за характером, без оптимального лікування швидко призводять до летального результату. Такі хворі зазвичай потребують дороговартісного, безперервного та пожиттєвого лікування. Тому дослідження асортиментної структури лікарських засобів (ЛЗ), що застосовують для лікування ЛГ у дорослих, на вітчизняному фармацевтичному ринку (ФР) є вельми актуальним. Мета дослідження - виконання аналізу асортименту ЛЗ для фармакотерапії ЛГ на сучасному ФР України. Об'єкт дослідження - інформація про зареєстровані на території України ЛЗ, що входять до протоколу лікування хворих на ЛГ. У процесі роботи використано системно-оглядовий, графічний, документальний та маркетинговий методи дослідження. Результат дослідження свідчить, що на ФР України відсутні ЛЗ на основі МНН Epoprostenolum, Treprostinil, Beraprostum, Selexipagum, Macitentan, Tadalafilum, Vardenafilum, рекомендовані Адаптованою клінічною настановою лікування дорослих хворих на ЛГ та Уніфікованим клінічним протоколом екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги "Легенева гіпертензія у дорослих". Одночастно МНН Rivaroxabanum, Apixabanum, Dabigatranum etaxilatum, Iloprostum, Torasemide, Bosentanum, Ambrisentanum, Riociguat включено до Уніфікованого клінічного протоколу екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги "Легенева гіпертензія у дорослих", є зареєстрованими на ФР України, проте не внесено до Національного переліку основних ЛЗ, що законодавчо обмежує можливість їх придбання закладами охорони здоров'я за бюджетні кошти, а тільки централізовано МОЗ України. Структура ЛЗ для лікування ЛГ у дорослих за АТХ-класифікацією свідчить про те, що найбільшу питому вагу мають групи СОЗС - Сечогінні - 36,47 %, С08С - Селективні антагоністи кальцію з переважною дією на судини - 32,94 %. Імпортозалежність ФР ЛЗ для лікування ЛГ досить висока і становить близько 60 % кількості торгових назв ЛЗ для фармакотерапії ЛГ, що потребує досліджень у напрямах його розширення за рахунок імпортозаміщення та законодавчого врегулювання питань щодо підвищення доступності цієї групи ЛЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського