РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765983<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Васюхін М. І. 
Концепція та алгоритми створення системи виявлення та протидії надзвичайним ситуаціям на території особливо важливих об'єктів у реальному часі / М. І. Васюхін, А. М. Касім, А. П. Бень // Наук. вісн. ХДМА. - 2019. - № 2. - С. 89-97. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

В сучасних умовах підвищення рівня терористичної діяльності в світі досить гостро постає питання захисту особливо важливих об'єктів від актів незаконного втручання в їх діяльність з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій. Від ефективності та достовірності роботи автоматизованих систем захисту таких об'єктів залежить не тільки безпека експлуатації самого об'єкта, але безпека й життя людей, держави в цілому. Прикладом особливо важливих об'єктів є президентські палаци, аеродроми, атомні станції, нафтопереробні заводи, військові об'єкти, морські порти тощо. Мета статті - створення концепції та алгоритмів побудови системи виявлення та протидії надзвичайним ситуаціям на території особливо важливих об'єктів у реальному часі. Розроблено концепцію побудови та функціонування системи захисту особливо важливих об'єктів, яка включає: алгоритм створення системи комплексного захисту особливо важливих об'єктів та граф процесу розвитку надзвичайних ситуацій та заходів протидії. Ітераційну схему проектування СППР щодо безпеки на рівні особливо важливих об'єктів, яка містить такі етапи системного проектування та однойменні рівні формалізованих описів, а саме: концептуальний, функціональний, забезпечуючий, організаційний та загальносистемний. Процес проектування розглянуто як поступове зменшення невизначеності уявлень про систему шляхом проведення декомпозиції процесу проектування на послідовні етапи у напрямку до зростання ступеня детальності і повноти цих уявлень. Такий підхід дозволяє періодично уточнювати і, у разі потреби, коригувати цілі та задачі системи, нарощувати її можливості, координувати взаємодію різнофахових розробників її складових.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73742 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського